Opslagstavlen

Alle   Vores kalender

Opslagstavlen er fortrinsvis for at fortælle om begivenheder, der har interesse for folkemusikken. Herunder også opslag fra Folkets Hus Spillefolks kalender.

Opret et nyt opslag på opslagstavlen. Sæt kun kryds ved "Sættes på FHS Kalenderen", hvis opslaget tillige skal indgå i Folkets hus spillefolks kalender.

Opslages tidspunkt og tilknytning til Folkets Hus Spillefolks kalender kan rettes på viste opslag ved at klikke på opslagets tidspunkt.

Vælg et af nedenstående 1650 opslag:

  1. KØBENHAVNS FOLKEMUSIKHUS

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:002 indlæg

  2. Jensen & Bugge m.f., "Klaverfabrikken", Hillerød

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  3. Workshop med Karin Wallin

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  4. Top Jazz i Circus Panik (FHS øver aflyst)

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  5. OSNDAGSDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  6. Jule-Ramslag

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  7. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  8. Ramslag i Metronomen.

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  9. torsdags-SLOWJAM i Folkets Hus

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  10. "Dobbelt Op" spiller til dans hos Roskilde Spillemandslaug

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  11. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 2.1.13

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  12. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 16.1.13

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  13. Allsvenskan i Folkmusik

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  14. Ramslag i Metronomen.

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  15. Prisme spiller koncert i Kbh.

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  16. Jensen og Bugge i Valhalsgade

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  17. Korröfestivalen 2011, 28-31 juli, Sverige

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  18. BROBY GL. SKOLE

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  19. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  20. Petter Dufvastämman i Gunnebo

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  21. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 6.2.13

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  22. Musik over Præstø Fjord 6.-9. aug. 2015

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  23. Dobbelt Op samt Folkets Hus Spillefolk i Valhalsgade

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  24. Eslövs Dragspelsklubb, Jubileumskonsert, Bergaskolans aula, Eslöv

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  25. DELKONKURRENCE I DANSK FOLKEMUSIK

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  26. Stor folkemusikalsk Julefest i Roskilde

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  27. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 30.1.13

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  28. Kattingeweekenden

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  29. "Dansk Dronetræf 2012", Rynkeby, Fyn

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  30. Releaseparty med "Over Sundet", "Café Bartof", Frederiksberg

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  31. Folkrot festival i Skåne

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:002 indlæg

  32. Thybal i Køge

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  33. Bjergstedbal

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  34. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 23.1.13

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  35. Folk Festival, "Klaverfabrikken", Hillerød

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  36. "Alerhvilestævnet" 2011, Bagsværd

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  37. Bjergstedbal

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  38. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 20.2.13

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  39. FolkFestival - Workshop, "Klaverfabrikken", Hillerød

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  40. Väsen (Sverige), "klaverfabrikken",Hillerød

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  41. "Habadekuk" og "TrioTHG" i Gimle, Roskilde

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:002 indlæg

  42. "Folk & Värds Musikgalan, 15-16 april, Göteborg, Sverige

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  43. "Hal & Nikolaj", Kulturhuset Islands Brygge

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  44. FØDSELSDAGSBAL PÅ FRØBEL

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  45. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 27.2.13

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  46. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  47. Ramslag

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  48. Spillemændene + Elof & Wamberg,"Global", Nørrebro

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  49. Oldtime jam på "Mellemrummet", Nørrebro

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  50. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  51. Ramslag

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  52. Korrö folkmusikfestival

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  53. Frederiksbers Folkemusikhus

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  54. Copehagen Irtish Festival 2012, 1 - 4 nov.

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  55. Spilledag

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:002 indlæg

  56. POLSKA danseaften: Skabssvenskerne spiller i Indre By Kulturhus

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  57. PROGRAM FOR ROSKILDE SPILLEMANDSSTÆVNE 2011

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:003 indlæg

  58. Julefest i Roskilde

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  59. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  60. Allsvenskan i folkmusik

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  61. "Bazar", "Global, Nørrebro

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  62. COPENHAGEN IRISH FESTIVAL 2012, 1.-4. nov.

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  63. KFMH Bal i Kulturstationen, Vanløse

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  64. Bjergstedbal

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  65. "Pørtners Komplot" og "Afion" (Kroatien) "Metronomen", Frederiksberg

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  66. Sønderhobal på Operaen, Christiania, København

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:003 indlæg

  67. Niko & Tanja samt Folkets Hus Spillefolk i KFMH

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  68. DMA Folk 2012, "Jazzhouse", København K

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  69. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 11.2

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  70. SPILLEWEEKEND

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  71. "Deas", "Bartof Cafe", Frederiksberg

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  72. "Jul i folkton", Malmø Koncerthus, Malmø, Sverige

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  73. "Ash Plant", "Bartof Café," Frederiksberg

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  74. Nødebo Kro og "Nøddeknækkerne" afholder 35-års jubilæum

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  75. "Jul i folkton", Malmø Koncerthus, Malmö,Sverige

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  76. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 18.2

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  77. "Pine Leaf Boys (USA), "Global", Nørrebro

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:002 indlæg

  78. "The Seamus Cahill Band", "Bartof Café", Frederiksberg

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  79. Nytårsbal med Lang Linken

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  80. "Mahala Rai Banda", "Global", Nørrebro

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  81. Jul på Tadre Mølle

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  82. Copenhagen Bluegrass Night 2012 !; "Karens Minde Kulturhus", Sydhavnen

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  83. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 25.2

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  84. "Kaja" (s), Kulturhuset Islands Brygge, København

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  85. Kattinge weekend

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  86. "Folklandia 2013" , Finland/ Sverige

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  87. BoA & åben scene, "Klaverfabrikken", Hillerød

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  88. Oldtime jam, "Mellemrummet", Nørrebro

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  89. KFMH Husorkester

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:002 indlæg

  90. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  91. Kattingeweekend

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  92. Folkemusik på Fattiggården

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  93. Kattinge Værk træf for Folkets Hus Spillefolk og Venner

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  94. "Folkemusiklinjen", "Global", Nørrebro

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  95. Dobbeltbal på Teaterbygningen i Køge

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  96. Ramslag

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  97. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  98. Ransäterstævnet 2011

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  99. Circus Panik: Kazio spiller

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  100. Juleramslag 2012

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  101. Bal i Københavns Folkemusikhus

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  102. Musik over Præstø Fjord Folk Festival / spilletræf

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  103. Fastelavn i Vanløse

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  104. Holte FMH udespil

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  105. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  106. Dobbeltbal i Roskile med Jæ sweewers og Rejseorkestret

    Tidspunkt: 1. januar 1970 00:00

  107. Stående bifald ved udespil i Kr. Hvalsø

    Tidspunkt: 20. februar 2006 19:002 indlæg

  108. NÄCKROSENS fantastiske spil på FRØBEL

    Tidspunkt: 22. april 2006 18:00

  109. Noder med musik fra Offerdal.

    Tidspunkt: 3. maj 2006 18:002 indlæg

  110. Musikoplevelser i Offerdal - Jämtland 2006.

    Tidspunkt: 1. juni 2006 18:006 indlæg

  111. Trio Mio, video

    Tidspunkt: 27. juni 2006 18:00

  112. RIMMEN tilbage.

    Tidspunkt: 22. juli 2006 18:00

  113. Treradigt durspel sælges.

    Tidspunkt: 29. juli 2006 18:00

  114. Spændende danseundervisning i Køge.

    Tidspunkt: 14. september 2006 17:302 indlæg

  115. POlSKA musik og dans - interessant hjemmeside

    Tidspunkt: 22. september 2006 18:00

  116. Hvornår og hvordan kom den første sønderhoning til Fanø?

    Tidspunkt: 1. december 2006 19:005 indlæg

  117. Danmarks Radio har lukket "Det er Dansk" om søndagen

    Tidspunkt: 15. december 2006 19:003 indlæg

  118. Musiketnologiska termer och begrepp

    Tidspunkt: 7. januar 2007 19:002 indlæg

  119. Kommentarer til Folkets hus spillefolk øver til træffet.

    Tidspunkt: 8. januar 2007 19:009 indlæg

  120. FREDERIKSBERG FOLKEMUSIKHUS - Program for 2007/1

    Tidspunkt: 20. januar 2007 19:00

  121. Fredag 27 April i Tommelilla skåne

    Tidspunkt: 27. april 2007 17:00

  122. 12 maj Habadam på Frederiksberg

    Tidspunkt: 12. maj 2007 18:00

  123. Dansebeskrivelser på Video

    Tidspunkt: 31. maj 2007 18:002 indlæg

  124. fil anglofilt filharmonisk me feeling

    Tidspunkt: 31. maj 2007 18:00

  125. Frederiksberg Folkemusikhus

    Tidspunkt: 2. juni 2007 18:00

  126. Copenhagen Folk Club

    Tidspunkt: 2. juni 2007 18:00

  127. Husk Aldersvile

    Tidspunkt: 3. juni 2007 13:302 indlæg

  128. 11 maj "Hush" i Tivoli på plænen.

    Tidspunkt: 11. juni 2007 18:00

  129. Nyt på nettet vedr. Folk & Musik

    Tidspunkt: 22. juni 2007 18:00

  130. Fotos fra 50 års terapi-fødselsdag!

    Tidspunkt: 26. juni 2007 18:00

  131. Fiddling forrest

    Tidspunkt: 1. juli 2007 14:00

  132. Sommerlejr på Avernakø

    Tidspunkt: 14. juli 2007 18:00

  133. En hilsen fra FÖLLINGE - se hjemmesiden.

    Tidspunkt: 15. juli 2007 08:002 indlæg

  134. Backafestival i Skåne

    Tidspunkt: 20. juli 2007 16:00

  135. Korröfestivalen

    Tidspunkt: 26. juli 2007 17:00

  136. Jubileumsvecka i Lund 31/7 - 3/8

    Tidspunkt: 31. juli 2007 18:00

  137. 31 juli - 3 aug. Skånedans

    Tidspunkt: 31. juli 2007 18:00

  138. Dansk Folkemusikfestival i Haslev 17-19 aug.

    Tidspunkt: 17. august 2007 08:003 indlæg

  139. i Malmø nu

    Tidspunkt: 20. august 2007 14:00

  140. Sækkepibetræf i Aldershvile Slotspark

    Tidspunkt: 26. august 2007 11:00

  141. Spilleworkshop i Roskilde med SYDKRAFT

    Tidspunkt: 1. september 2007 11:00

  142. Polska og schottish - Nordens svar på salsa og tango. Sted: Roskilde.

    Tidspunkt: 1. september 2007 16:302 indlæg

  143. Spilleweekend i Tisvilde i September

    Tidspunkt: 1. september 2007 18:003 indlæg

  144. Kattinge Træf

    Tidspunkt: 14. september 2007 17:30

  145. "Godtfolk" festival - Fanø

    Tidspunkt: 14. september 2007 18:00

  146. "Sussie Nielsen mf på "Café Bartof"

    Tidspunkt: 14. september 2007 19:00

  147. ASH PLANT - irsk folk- på "Café Bartof

    Tidspunkt: 15. september 2007 19:00

  148. "The Duhks" (USA) I Byggeriets Hus - Frederiksberg

    Tidspunkt: 19. september 2007 18:002 indlæg

  149. Svensk Hjemmeside med noder og midi

    Tidspunkt: 20. september 2007 18:00

  150. Undervisning i Roskilde / Kr. Bugge & Mette Kathrine Jensen

    Tidspunkt: 22. september 2007 11:002 indlæg

  151. Folkets Hus Spillefolk spiller på Frøbel

    Tidspunkt: 22. september 2007 18:00

  152. "Rebildspillemænd" i Køge

    Tidspunkt: 28. september 2007 17:30

  153. "Pure Irish Drops" - Byggeriets Hus

    Tidspunkt: 29. september 2007 18:00

  154. En betydelig folkemindeforsker er død

    Tidspunkt: 30. september 2007 18:00

  155. "Ro´ Festival" 4-7 Oktober i Roskilde

    Tidspunkt: 4. oktober 2007 18:00

  156. Bluegrass på Karens Minde Kulturhus

    Tidspunkt: 5. oktober 2007 19:00

  157. "Kroke" på "Global"

    Tidspunkt: 6. oktober 2007 18:00

  158. The Klezmatics

    Tidspunkt: 7. oktober 2007 18:00

  159. Spilletræf gruppe 2008

    Tidspunkt: 8. oktober 2007 18:00

  160. "Baltic Crossing" på Lolland.

    Tidspunkt: 12. oktober 2007 17:00

  161. Baltic Crossing på Lolland!

    Tidspunkt: 12. oktober 2007 17:002 indlæg

  162. "The New Rope String Band" i Roskilde

    Tidspunkt: 12. oktober 2007 18:00

  163. Spillemandsmuseets Musikskole i Rebild

    Tidspunkt: 12. oktober 2007 18:00

  164. 15-18 nov. Odense Folk Festival

    Tidspunkt: 13. oktober 2007 18:00

  165. FOLKMUSIKÅR I SKÅNE 2007

    Tidspunkt: 20. oktober 2007 18:002 indlæg

  166. Hedningarna og Valravn i Pumpehuset

    Tidspunkt: 20. oktober 2007 19:00

  167. Spillemands/Folke-musik på DR netradio

    Tidspunkt: 25. oktober 2007 18:003 indlæg

  168. Gangerpilt på Kroteket.

    Tidspunkt: 25. oktober 2007 19:00

  169. Gamle musik indspilninger - i Rebild

    Tidspunkt: 28. oktober 2007 18:00

  170. "Fanfare Ciocarlia" på Global.

    Tidspunkt: 31. oktober 2007 20:00

  171. Copenhagen Irish Festival

    Tidspunkt: 1. november 2007 19:002 indlæg

  172. "Trad Lads" på "Barof café" - Frederiksberg

    Tidspunkt: 10. november 2007 20:00

  173. Tenor Saxofon Sælges

    Tidspunkt: 15. november 2007 19:00

  174. 15-18 nov. Odense Folk Festival

    Tidspunkt: 15. november 2007 19:00

  175. Hoven Droven på "Global", Nørrebro

    Tidspunkt: 16. november 2007 20:00

  176. 17 nov. "Habadekuk" på Odense Folkfestival

    Tidspunkt: 17. november 2007 19:00

  177. Dansk Festival - Halkærkro

    Tidspunkt: 17. november 2007 19:00

  178. Visonsmøde i Folkets Hus 18.00-21.00

    Tidspunkt: 20. november 2007 17:002 indlæg

  179. Sussie Nielsen Trio- Café Blågårds Apotek, Nørrebro

    Tidspunkt: 22. november 2007 19:00

  180. Spel & Dans på DUNKERS

    Tidspunkt: 24. november 2007 09:00

  181. SVØBSK i Byggeriets Hus, Frb

    Tidspunkt: 24. november 2007 19:00

  182. Serras på "Global, Nørrebro

    Tidspunkt: 24. november 2007 20:00

  183. Undervisning i Roskilde - Kristian Bugge & Frey

    Tidspunkt: 25. november 2007 09:00

  184. Kursus i Roskilde med kristian Bugge og Frey Klarskov

    Tidspunkt: 25. november 2007 19:00

  185. "Groupa" i Malmø, Sverige

    Tidspunkt: 1. december 2007 19:00

  186. Tadre mølle (udespil starter kl 11.30 se tilmelding)

    Tidspunkt: 2. december 2007 09:00

  187. Extraordinaer generalforsamling kl. 19.00

    Tidspunkt: 4. december 2007 18:00

  188. Nabac ( irsk), Byggeriets Hus, Godthåbsvej 33, 2000 Frederiksberg

    Tidspunkt: 6. december 2007 19:00

  189. Tim Edey & Seamus cahill på Bartof Café, Fredriksberg

    Tidspunkt: 8. december 2007 20:00

  190. "Afenginn" på Bartof café, Frederiksberg

    Tidspunkt: 13. december 2007 20:00

  191. 14 dec. "Ashplant" på Bartof Café, Frederiksberg

    Tidspunkt: 14. december 2007 20:00

  192. KOM OG SPIL ET PAR NUMRE

    Tidspunkt: 14. december 2007 20:00

  193. Julegave til violinspillere og andre

    Tidspunkt: 24. december 2007 17:00

  194. Rengøring af gulvet i spille-caféen (1. sal).

    Tidspunkt: 27. december 2007 06:00

  195. JÄMTMUSIK til Ramslag'et den 11. januar

    Tidspunkt: 28. december 2007 19:00

  196. Strib vinter festival 2008: 14. - 17. februar

    Tidspunkt: 5. januar 2008 19:00

  197. folkemusiklinien koncerter 13.-20 januar

    Tidspunkt: 13. januar 2008 19:00

  198. Konserten aflyst:"Trio Mio" koncert

    Tidspunkt: 31. januar 2008 19:002 indlæg

  199. 1. - 11. februar 2008 Turne i Danmark med Baltic Crossing.

    Tidspunkt: 1. februar 2008 19:002 indlæg

  200. Fællesmøde i folketshus

    Tidspunkt: 5. februar 2008 18:30

  201. Sussie Nielsen Trio feat. Jens Lysdal - Christianshavns Beboerhus

    Tidspunkt: 7. februar 2008 19:30

  202. Sønderhodag i Roskilde 9/2 2008

    Tidspunkt: 9. februar 2008 13:003 indlæg

  203. STRIB VINTER FESTIVAL 14. - 17. februar 2008

    Tidspunkt: 14. februar 2008 19:00

  204. Sækkepibekoncert på Østerbro

    Tidspunkt: 15. februar 2008 19:00

  205. Klezmofobia på Global, Nørrebro

    Tidspunkt: 15. februar 2008 21:00

  206. Støtetkoncert til fordel for Scleroseforeningen

    Tidspunkt: 19. februar 2008 19:00

  207. Udespil i Roskilde

    Tidspunkt: 20. februar 2008 19:002 indlæg

  208. Bluegrass på "Karens Minde Kulturhus".

    Tidspunkt: 22. februar 2008 20:00

  209. Tim Edey & Seamus cahill på Bartof Café, Fredriksberg

    Tidspunkt: 23. februar 2008 19:00

  210. Gerry O´Connor & Allan Burke - Irsk

    Tidspunkt: 23. februar 2008 19:00

  211. Ole Kjær - "Vestjyllands Paganini"

    Tidspunkt: 24. februar 2008 13:004 indlæg

  212. Spille- og dansekursus i FÖLLINGE/JÄMTLAND

    Tidspunkt: 25. februar 2008 19:00

  213. Bal med Jensen & Bugge

    Tidspunkt: 1. marts 2008 18:30

  214. Instinkt i Vanløse Kulturhus.

    Tidspunkt: 13. marts 2008 19:00

  215. "Baltic Crossing" i Roskilde

    Tidspunkt: 13. marts 2008 19:002 indlæg

  216. Nørrebro Spilletræf 2008

    Tidspunkt: 14. marts 2008 19:00

  217. "Skærbæks Familiegruppe" i "Det Bruunske Pakhus

    Tidspunkt: 15. marts 2008 19:00

  218. Lang Linken bal på Youtube

    Tidspunkt: 16. marts 2008 19:00

  219. Roskildespillemandsstævne 8-9-10 August

    Tidspunkt: 18. marts 2008 19:00

  220. Thybal med Skaarup og Bugge i Køge

    Tidspunkt: 28. marts 2008 18:30

  221. "Frøberg" i Valhalsgade, Nørrebro

    Tidspunkt: 28. marts 2008 19:00

  222. Fokets Park Første spadestik

    Tidspunkt: 29. marts 2008 12:00

  223. Bal Læsømusik - Frederiksbergs Folkemusik Hus

    Tidspunkt: 29. marts 2008 19:003 indlæg

  224. Odense Folk Festival 17.-20. april 2008

    Tidspunkt: 29. marts 2008 19:00

  225. Stengade 30 "From Balkan with love"

    Tidspunkt: 5. april 2008 18:00

  226. Familieorkestret på Kroteket

    Tidspunkt: 5. april 2008 18:00

  227. Haugaard & Høirup i Skt. Petri Kirke

    Tidspunkt: 8. april 2008 18:003 indlæg

  228. "Sussie Nielsen Trio" m. Jens Lysdal i Roskilde

    Tidspunkt: 11. april 2008 18:00

  229. Holte Folkemusikhus

    Tidspunkt: 12. april 2008 18:00

  230. Ian Bruce i Byggeriets Hus, Godthåbsvej 33, 2000 Frederiksberg

    Tidspunkt: 12. april 2008 18:00

  231. Fællesmøde i folkets hus

    Tidspunkt: 15. april 2008 18:00

  232. Odense Folk Festival 17.-20. april 2008

    Tidspunkt: 17. april 2008 18:00

  233. Dansens Dag 2008 - Kulturhuset Islands Brygge

    Tidspunkt: 29. april 2008 18:00

  234. Familieorkestret på Kroteket

    Tidspunkt: 1. maj 2008 18:00

  235. Copenhagen Folk Clubs 10 års Jubilæumsfest

    Tidspunkt: 10. maj 2008 18:00

  236. Lissa Schneckenburger Quartet ( USA)

    Tidspunkt: 15. maj 2008 19:00

  237. "Crooked Still" ( USA) på Frederiksberg

    Tidspunkt: 21. maj 2008 18:00

  238. "Trio Mio" på "Kroteket", Nørrebro

    Tidspunkt: 22. maj 2008 19:00

  239. Sussie Nielsen Trio m/ Jens Lysdal på Kroteket

    Tidspunkt: 29. maj 2008 19:00

  240. ROOTS - Pumpehuset København

    Tidspunkt: 30. maj 2008 18:002 indlæg

  241. Dansk Svensk Kulturfestival på Pilegården

    Tidspunkt: 31. maj 2008 12:00

  242. Svøbsk på Kroteket

    Tidspunkt: 31. maj 2008 19:00

  243. Aldershvilestævnet 2008

    Tidspunkt: 1. juni 2008 10:00

  244. Ransätersstämman 2008

    Tidspunkt: 4. juni 2008 18:00

  245. Degebarga Spellmansstämma 2008 -Skåne

    Tidspunkt: 13. juni 2008 18:002 indlæg

  246. "Musik vid Siljan "28 juni 5 juli 2008 Sverige

    Tidspunkt: 28. juni 2008 18:00

  247. POLSKA m. m. på VRÅ HØJSKOLE.

    Tidspunkt: 12. juli 2008 18:002 indlæg

  248. 12 juli - 19 juli (uge 29) Folkets Hus Spillefolk Ølejr på Avernakø

    Tidspunkt: 12. juli 2008 18:003 indlæg

  249. NY Folkemusikskole! uden støv !

    Tidspunkt: 20. juli 2008 18:00

  250. Koorö-Festivalen- 24-27 juli

    Tidspunkt: 24. juli 2008 18:003 indlæg

  251. Lyø uge 31

    Tidspunkt: 26. juli 2008 18:002 indlæg

  252. Frederikssund Festival 2008

    Tidspunkt: 31. juli 2008 12:00

  253. Folk på fästning - stämma i Blekinge

    Tidspunkt: 1. august 2008 15:00

  254. Dragør Musik Fest

    Tidspunkt: 1. august 2008 18:00

  255. Lyø uge 32

    Tidspunkt: 7. august 2008 18:002 indlæg

  256. "havhingstens hjemkomst" Roskilde

    Tidspunkt: 9. august 2008 13:15

  257. Roskilde Spillemandsstævne 9-10 august

    Tidspunkt: 9. august 2008 18:003 indlæg

  258. "Synd och Skam" på Hedmanska gården, Malmø Folk

    Tidspunkt: 18. august 2008 15:30

  259. Åbningsbal i Roskilde

    Tidspunkt: 20. august 2008 18:00

  260. Tønderfestival 2008 nr. 34 i rækken

    Tidspunkt: 28. august 2008 18:00

  261. "Tango Indigo Kvintet" på Vesterbro

    Tidspunkt: 29. august 2008 13:00

  262. "Lars Lilholt Band" i Rødovre.

    Tidspunkt: 29. august 2008 17:30

  263. "Lar Lilholt Band" i Rødovre.

    Tidspunkt: 29. august 2008 18:00

  264. Jordløse Bakkefestival 2008

    Tidspunkt: 30. august 2008 10:002 indlæg

  265. Polska og schottish -Nordens svar på salsa og tango. Museumsøen, Vindeboder, Roskilde

    Tidspunkt: 30. august 2008 16:30

  266. "Kulturhuset Pilegården" fyder 25 år, Brønshøj

    Tidspunkt: 2. september 2008 08:00

  267. Møde om åbningen af folkets park

    Tidspunkt: 2. september 2008 17:30

  268. Releasparty på Sabotøren Anne Eltards ny CD (Cornelis på dansk)

    Tidspunkt: 4. september 2008 14:00

  269. Trio Mio kommer til Valby Kulturdage

    Tidspunkt: 5. september 2008 15:15

  270. Højbystævnet 2008

    Tidspunkt: 5. september 2008 18:00

  271. Tisvilde Folkfestival 5,6,& 7 sept. 2008

    Tidspunkt: 5. september 2008 18:002 indlæg

  272. JPP (Finland) i Odense

    Tidspunkt: 5. september 2008 20:00

  273. Let antændelige Anne Eltard på Kroteket, Nørrebro

    Tidspunkt: 6. september 2008 19:00

  274. Duoen "Jane & Shane" Kulturhuset Islands Brygge

    Tidspunkt: 6. september 2008 19:30

  275. Hans Nielsens Mindekoncert, Kroteket, Nørrebro

    Tidspunkt: 9. september 2008 14:00

  276. "Väsen" på Malmø Folk, Sverige

    Tidspunkt: 9. september 2008 18:00

  277. "Duck and Cover" på Bartof, Frederiksberg

    Tidspunkt: 9. september 2008 19:00

  278. Åbning af folkets park

    Tidspunkt: 12. september 2008 12:302 indlæg

  279. Godtfolk Festival på Fanø

    Tidspunkt: 12. september 2008 18:002 indlæg

  280. "Lovell Sisters" (USA) på "Global"-Nørrebro

    Tidspunkt: 12. september 2008 18:00

  281. "Søborg Vognfjederfabrik og "Husorkestret" i Holte Folkemusikhus

    Tidspunkt: 13. september 2008 18:00

  282. Bluegrass med "Freewheelin" og "Bluegrass Boulevard"

    Tidspunkt: 13. september 2008 18:00

  283. "Moving Cloud" "Pilegården" i Brønshøj

    Tidspunkt: 19. september 2008 18:00

  284. DAFF-træf i Kattinge - oldtime m.m.

    Tidspunkt: 19. september 2008 18:002 indlæg

  285. Åbningsbal i Roskilde

    Tidspunkt: 20. september 2008 18:00

  286. "Lang Linken" på "Klaverfabrikken" i Hillerød

    Tidspunkt: 26. september 2008 14:30

  287. Bal med "Lang Linken" i Køge

    Tidspunkt: 26. september 2008 17:30

  288. Guitarkursus med Morten Alfred

    Tidspunkt: 27. september 2008 12:003 indlæg

  289. "The McCalmans" (SCO) i Roskilde

    Tidspunkt: 27. september 2008 17:00

  290. Bjergsted Bal

    Tidspunkt: 27. september 2008 18:00

  291. Bal med "Piraterne" på Frederiksberg.

    Tidspunkt: 27. september 2008 18:00

  292. "Duck and Cover" på Bartof, Frederiksberg

    Tidspunkt: 27. september 2008 19:00

  293. NODELINK folkwiki.se

    Tidspunkt: 27. september 2008 22:00

  294. Violin og torader ( kursus) i Roskilde

    Tidspunkt: 28. september 2008 08:00

  295. NODER folkwiki.se

    Tidspunkt: 28. september 2008 22:00

  296. Bal & musik i Holte

    Tidspunkt: 30. september 2008 18:00

  297. Karl Skaarups 80 års spillemandsjubilæum

    Tidspunkt: 2. oktober 2008 16:00

  298. "Tumult" på "Kroteket", Nørrebro

    Tidspunkt: 2. oktober 2008 18:00

  299. Spændende danseundervisning

    Tidspunkt: 3. oktober 2008 17:00

  300. Ro´Folk 2008 - 3-5 oktober

    Tidspunkt: 3. oktober 2008 18:00

  301. Afenginn på Global , Nørerbro

    Tidspunkt: 4. oktober 2008 18:00

  302. "Tarabband " og "Grannar" i Malmø

    Tidspunkt: 4. oktober 2008 18:00

  303. Dansekursus Polska og schottis -"Nordens svar på salsa og tango"

    Tidspunkt: 5. oktober 2008 10:00

  304. Roskilde Spillemandslaugs bunkespil onsdag den 22.10.08

    Tidspunkt: 9. oktober 2008 18:00

  305. "The New Rope String Band" i Roskilde

    Tidspunkt: 9. oktober 2008 18:002 indlæg

  306. Vi glæder os sådan til at komme og spille!

    Tidspunkt: 10. oktober 2008 18:00

  307. 10-12 Oktober Himmerlands Musik- og Dansetræf

    Tidspunkt: 10. oktober 2008 18:00

  308. 10-11 Okt. Linköping Folkemusik Festival, Sverige

    Tidspunkt: 10. oktober 2008 18:00

  309. Kulturnatten i København

    Tidspunkt: 10. oktober 2008 18:003 indlæg

  310. New Rope String Band i Gilleje

    Tidspunkt: 11. oktober 2008 18:00

  311. "The Biscuit Burners" på Frederiksberg

    Tidspunkt: 13. oktober 2008 18:00

  312. FOD 2008 - Seminar 14-18 oktober

    Tidspunkt: 14. oktober 2008 18:00

  313. Roskilde Spillemandslaugs bunkespil onsdag den 15.10.08

    Tidspunkt: 15. oktober 2008 18:00

  314. "Dobbelt Op" spiller til dans på Stades Krog den 18.10.08

    Tidspunkt: 20. oktober 2008 18:00

  315. "G-runs ´n Roses" ( Tjekkiet) på Karens Minde Kulturhus

    Tidspunkt: 24. oktober 2008 19:00

  316. Oktoberstämman i Uppsala koncerthus

    Tidspunkt: 25. oktober 2008 10:00

  317. "Vanløse Almindelige Danseorkester",Frederiksberg Folkemusikhus

    Tidspunkt: 25. oktober 2008 18:00

  318. Spil Dansk Dag

    Tidspunkt: 29. oktober 2008 23:004 indlæg

  319. DEN POLITISKE SANG i FARUM PÅ SPIL DANSK DAGEN

    Tidspunkt: 30. oktober 2008 18:30

  320. Songwriter / singer

    Tidspunkt: 30. oktober 2008 19:00

  321. "Spil dansk dagen"

    Tidspunkt: 30. oktober 2008 19:00

  322. Krestine Havemann & Mixed Candy på "Klaverfabrikken" , Hillrød

    Tidspunkt: 31. oktober 2008 15:30

  323. Bal med Knorifas & koncert med Benny Holst Trio, Køge

    Tidspunkt: 31. oktober 2008 18:30

  324. "Copenhagen Irish Festival" 6-9 november

    Tidspunkt: 6. november 2008 19:002 indlæg

  325. "Ung trad" Stiftsfest m. bl.a. Hoven Droven ( Sverige)

    Tidspunkt: 7. november 2008 23:002 indlæg

  326. Forspillerksursus i Vordingborg

    Tidspunkt: 9. november 2008 09:002 indlæg

  327. "Grada" på "Pilegården, Brønshøj

    Tidspunkt: 9. november 2008 19:00

  328. Noder og midifil til Roskilde Spillemandslaugs bunkespil

    Tidspunkt: 12. november 2008 19:00

  329. ALy Bain, Bruce Molsky og Ale Möller på Dunkers Kulturhus i Helsingborg

    Tidspunkt: 13. november 2008 18:30

  330. Transglobal Undergrund & Valravn på "Klaverfabrikken" i Hillerød

    Tidspunkt: 13. november 2008 18:30

  331. Traditions tur til Fanø d. 14.-16. Nov. 2008

    Tidspunkt: 13. november 2008 23:00

  332. !4-16 nov "Nord08" Nordiskemesterskaber i folkemusik

    Tidspunkt: 14. november 2008 19:002 indlæg

  333. 30 års jubileum i Københavns folkemusikhus

    Tidspunkt: 15. november 2008 18:30

  334. Eksamenskoncert i Malmø

    Tidspunkt: 15. november 2008 19:00

  335. Dansk Festival - Halkær Kro

    Tidspunkt: 15. november 2008 19:00

  336. Roskilde Spillemandslaug repertoirelister

    Tidspunkt: 19. november 2008 19:00

  337. 60 års fødselsdagen

    Tidspunkt: 21. november 2008 19:00

  338. "J. Tex & The Volunteers", Bartof, Frederiksberg

    Tidspunkt: 21. november 2008 20:00

  339. "Big Hungry Joe" på "Operaen", Christiania

    Tidspunkt: 21. november 2008 20:00

  340. FOLKEMUSIK med Rocklegende Geordie, leadvokal i Red Squares, Dana Cooper, Nashville USA, Kim Sonders

    Tidspunkt: 22. november 2008 18:00

  341. "Blugrass Festival Night" på "Karens Minde"

    Tidspunkt: 22. november 2008 19:00

  342. Les Lanciers, dansekursus i Roskilde. Tilmelding snarest.

    Tidspunkt: 23. november 2008 11:00

  343. Kirkekoncert med PRISME

    Tidspunkt: 25. november 2008 18:30

  344. "Dobbelt Op" spiller til dans hos Roskilde Spillemandslaug

    Tidspunkt: 26. november 2008 19:00

  345. Den spændende danseundervisning fortsætter

    Tidspunkt: 28. november 2008 18:00

  346. "Analogik" påFrederiksber

    Tidspunkt: 28. november 2008 19:00

  347. Bal på Snedsted kro med Karl Skårup, Jack og Gitte Thofte

    Tidspunkt: 28. november 2008 19:00

  348. De Splittergale optræder i Folkets Hus!!!

    Tidspunkt: 29. november 2008 14:00

  349. "Jenna Reid + Freinds", Bartof, Frederiksberg

    Tidspunkt: 29. november 2008 19:00

  350. Beoga (Irl.) Byggeriets Hus , Frederiksberg

    Tidspunkt: 5. december 2008 19:00

  351. "Räfven" på Global, Nørrebro

    Tidspunkt: 5. december 2008 21:00

  352. Bal med gruppen "Frøberg" , Frederiksberg

    Tidspunkt: 6. december 2008 19:002 indlæg

  353. "Jul på Tadre Mølle" søndag d. 7 dec. 2008

    Tidspunkt: 7. december 2008 09:002 indlæg

  354. "Kings of Polka" på "Gyngen, Århus

    Tidspunkt: 11. december 2008 19:00

  355. "Deadly gentlemen" (USA) på Bloomsdays, København

    Tidspunkt: 11. december 2008 20:00

  356. "Kings of Polka" på "Ildstedet" ,Roskilde

    Tidspunkt: 13. december 2008 19:002 indlæg

  357. Søren Korshøj & venner, Kroteket, Nørrebro

    Tidspunkt: 13. december 2008 20:00

  358. Slängpolska m.m. - som det danses på dansegulvet - dansekursus i Roskilde

    Tidspunkt: 14. december 2008 10:00

  359. "Kings of Polka", på "Selina Bar", København

    Tidspunkt: 14. december 2008 19:002 indlæg

  360. FH-udespil i Lyrskovgade

    Tidspunkt: 19. december 2008 18:00

  361. "Mames Babegenush" på "Global", Nørrebro

    Tidspunkt: 19. december 2008 20:00

  362. Julebal med " Dansk arbejde" i Bjergsted

    Tidspunkt: 27. december 2008 19:00

  363. Nytårsaften i FolketsHus

    Tidspunkt: 31. december 2008 17:002 indlæg

  364. Nytårsbal med Lang Linken

    Tidspunkt: 3. januar 2009 18:30

  365. "Folklandia Cruise", Den Botniske Bugt

    Tidspunkt: 8. januar 2009 23:002 indlæg

  366. "Sands Family" (Irl.) på Byggeriets Hus, Frederiksberg

    Tidspunkt: 10. januar 2009 18:00

  367. Frederiksberg Folkemusikhus 1. halvår af 2009.

    Tidspunkt: 17. januar 2009 18:004 indlæg

  368. Fødselsdagsfest i Frederiksberg Folkemusikhus

    Tidspunkt: 17. januar 2009 18:002 indlæg

  369. Midtjysk Folkemusikfestival, 29,30,31 jan. 1. feb. Silkeborg

    Tidspunkt: 29. januar 2009 19:003 indlæg

  370. Spillemandsdansen 30 års jubilæum, Lyngby

    Tidspunkt: 3. februar 2009 17:00

  371. "Foghorn Duo"- moderne oldtime m.m. København

    Tidspunkt: 3. februar 2009 20:00

  372. "Midvinterton" - en folkmusikfestival med röst

    Tidspunkt: 6. februar 2009 19:002 indlæg

  373. "Baltic Crossing" på "Global", Nørrebro

    Tidspunkt: 6. februar 2009 20:00

  374. "Sønderhodag i Roskilde"

    Tidspunkt: 7. februar 2009 19:00

  375. Workshop meed "Baltic Crossing" i Roskilde

    Tidspunkt: 8. februar 2009 19:00

  376. "Strib Vinter Festival 2009" 12-15 feb., Fyn

    Tidspunkt: 12. februar 2009 19:00

  377. Københavns Folkemusikhus

    Tidspunkt: 14. februar 2009 18:30

  378. "Dervish" (Irland) på "Baltoppen", Ballerup

    Tidspunkt: 17. februar 2009 18:30

  379. "Anna Massie band, (Skotland) i København

    Tidspunkt: 17. februar 2009 20:00

  380. Søren Korshøj med guitar og egne poetiske (politiske) viser.

    Tidspunkt: 20. februar 2009 19:00

  381. "DOBBELT OP" Spiller til dans i Roskilde den 25.2.09

    Tidspunkt: 25. februar 2009 19:00

  382. "Jansberg Band" i Vanløs Kulturhus

    Tidspunkt: 26. februar 2009 19:00

  383. "Trio THG", Klaverfabrikken, Hillerød

    Tidspunkt: 27. februar 2009 15:30

  384. "Apparatsschik" på "Global", Nørrebro.

    Tidspunkt: 27. februar 2009 20:00

  385. Invitation til svensk musik og dans i Den Svenske Kirke

    Tidspunkt: 28. februar 2009 14:00

  386. Bal i FREDERIKSBERG FOLKEMUSIKHUS

    Tidspunkt: 28. februar 2009 18:00

  387. "Frøberg" på Frederiksberg

    Tidspunkt: 28. februar 2009 19:00

  388. "DOBBELT OP" spiller til Roskilde spillemandslaugs generalforsamlingsbal lørdan den 28.209

    Tidspunkt: 28. februar 2009 19:00

  389. "Krestine, Seamus & Sonnich" på Bartof Café, Frederiksberg

    Tidspunkt: 28. februar 2009 20:00

  390. 3. workshop: Det Kreative Sangværksted

    Tidspunkt: 1. marts 2009 08:00

  391. "Fin & Morten Alfred" i Roskilde

    Tidspunkt: 1. marts 2009 13:00

  392. Koncert med en groovador af sjælden dimension

    Tidspunkt: 1. marts 2009 18:00

  393. Spelmansstämma i Stockholms skärgård

    Tidspunkt: 6. marts 2009 19:002 indlæg

  394. Fest med Holte Folkemusikhus Husorkester i Valhalsgade

    Tidspunkt: 7. marts 2009 18:30

  395. Danish Music Awards - Folk 2009 i Tønder

    Tidspunkt: 7. marts 2009 19:00

  396. "Ashplant " på "Bartof", Frederiksberg

    Tidspunkt: 7. marts 2009 20:00

  397. Irsk bal i Kbh.´s Sprogcenter ,Valdemarsgade 16

    Tidspunkt: 12. marts 2009 19:00

  398. St.Pattrick`s dagfest i Kbh`.s Sprogcenter på Vesterbro

    Tidspunkt: 14. marts 2009 17:00

  399. "Hal & Nikolaj" og "FolkBits" i Roskilde

    Tidspunkt: 14. marts 2009 19:00

  400. Folkets Hus Spillefolk til Onsdagscafé i Roskilde

    Tidspunkt: 18. marts 2009 19:00

  401. MAGNUS GUSTAFSSON i Lund

    Tidspunkt: 20. marts 2009 17:30

  402. "Polkatatisk" i Farum

    Tidspunkt: 20. marts 2009 18:30

  403. Thybal med Skaarup og Bugge i Køge

    Tidspunkt: 27. marts 2009 18:30

  404. "Slavek Hanzlik & Groovy Lix" i Sydhavnen

    Tidspunkt: 27. marts 2009 20:00

  405. Bal i FREDERIKSBERG FOLKEMUSIKHUS

    Tidspunkt: 28. marts 2009 18:00

  406. "Basar Blå" (Sverige) på "Global", Nørrebro

    Tidspunkt: 28. marts 2009 19:00

  407. "The Unwanted" Byggeriet Hus, Frederiksberg

    Tidspunkt: 29. marts 2009 14:00

  408. Trabjer-Fromsejer-Busk- Davis på "Klaverfabrikken, Hillerød

    Tidspunkt: 3. april 2009 14:30

  409. Svenske toner i Den Svenske Kirke

    Tidspunkt: 4. april 2009 13:00

  410. Rosmus spiller i Valhalsgade

    Tidspunkt: 4. april 2009 17:30

  411. "Boban & Marko Markovic" på "Global", Nørrebro

    Tidspunkt: 4. april 2009 19:00

  412. "Trabjerg, Fromseier & Davis" ( irsk) på Baltoppen, Ballerup

    Tidspunkt: 7. april 2009 17:30

  413. påskebal i Bjergsted med De trådløse norner

    Tidspunkt: 11. april 2009 18:00

  414. Generalforsamling i folkets hus spillefolk

    Tidspunkt: 19. april 2009 13:003 indlæg

  415. Laura Cortese trio (USA) - Koncert og jam, København

    Tidspunkt: 20. april 2009 18:00

  416. 22-26 april "folkBALTICA 2009, Flensburg, Tyskland

    Tidspunkt: 22. april 2009 18:00

  417. Laura Cortese trio (USA) - Koncert og jam, København

    Tidspunkt: 22. april 2009 18:00

  418. "Dobbelt Op" spiller til dans hos Roskilde Spillemandslaug

    Tidspunkt: 22. april 2009 19:30

  419. "Tumult" i Vanløse Kulturhus

    Tidspunkt: 23. april 2009 18:00

  420. Dawe Swarbrck (UK) & Laura Cortese Trio, (USA) "Portalen", Greve

    Tidspunkt: 23. april 2009 18:00

  421. "Balkan Bulgur" på "Pilegården", Brønshøj

    Tidspunkt: 24. april 2009 18:00

  422. Balkan Bulgar med GEORGE MIHALACHE

    Tidspunkt: 24. april 2009 18:30

  423. "Hillfillies" ( Sverige) i Sydhavnen

    Tidspunkt: 24. april 2009 19:00

  424. Bal i FREDERIKSBERG FOLKEMUSIKHUS

    Tidspunkt: 25. april 2009 17:00

  425. Polska og schottish dansekursus: Boda, Bingsjö, Slängpolska og schottish-variationer

    Tidspunkt: 26. april 2009 10:00

  426. Release THE FLYING ENTERPRIS

    Tidspunkt: 26. april 2009 18:00

  427. "Shetland Folk Festival 2009" 30. april -3 .maj

    Tidspunkt: 30. april 2009 18:00

  428. Skandinvaiske folkedans dage i Argentina

    Tidspunkt: 1. maj 2009 18:002 indlæg

  429. 2200Kærlighed på Blågårds plads (udespil)

    Tidspunkt: 2. maj 2009 12:55

  430. Folkelige toner i Den Svenske Kirke

    Tidspunkt: 2. maj 2009 13:00

  431. Trio Tinus spiller i Valhalsgade

    Tidspunkt: 2. maj 2009 17:302 indlæg

  432. "Phønix" på "Global", Nørrebro

    Tidspunkt: 2. maj 2009 20:002 indlæg

  433. ROOTS

    Tidspunkt: 7. maj 2009 18:00

  434. Folkemusikseminar, Skørping

    Tidspunkt: 7. maj 2009 18:00

  435. ODENSE FOLK FESTIVAL DEN 7.-10. MAJ 2009

    Tidspunkt: 7. maj 2009 18:002 indlæg

  436. "World Music Festival" på "Global", Nørrebro, København

    Tidspunkt: 8. maj 2009 18:00

  437. "Dobbelt Op" spiller til dans i Holte Folkemusikhus lørdag den 9. maj 2009

    Tidspunkt: 9. maj 2009 18:002 indlæg

  438. Danmarksmesterskab i folkedans,

    Tidspunkt: 15. maj 2009 18:00

  439. "Jansberg Band" i "Gimle", Roskilde

    Tidspunkt: 15. maj 2009 18:00

  440. "Housewarming" hos "Club Koldbrand", Islands Brygge

    Tidspunkt: 16. maj 2009 18:00

  441. Ruthie Dornfeld & Morten Alfred Høirup på "Bartof", Frederiksberg

    Tidspunkt: 16. maj 2009 19:00

  442. Orkney Folkfestival 2009

    Tidspunkt: 21. maj 2009 18:00

  443. Mistet diktafon

    Tidspunkt: 23. maj 2009 18:00

  444. "Balkan Party" - Afenginn + Takolako, Gimle, Roskild

    Tidspunkt: 23. maj 2009 19:00

  445. Mats Edén & Eva Testrup, Frederikssund

    Tidspunkt: 29. maj 2009 17:30

  446. "Balkan Beat Party Copenhagen", Stengade 30, Nørrebro

    Tidspunkt: 30. maj 2009 19:00

  447. Ransäter - programmet er der nu!!

    Tidspunkt: 1. juni 2009 18:00

  448. Ransätersstämman 2009 , 4- 7 juni, Värmland, Sverige

    Tidspunkt: 3. juni 2009 22:003 indlæg

  449. Ransæter - Fælles bil ?

    Tidspunkt: 4. juni 2009 10:00

  450. Søren Korshøj til Sommerfest i Grønne Firkant

    Tidspunkt: 5. juni 2009 14:30

  451. "Fest i Ribe"

    Tidspunkt: 6. juni 2009 08:00

  452. Dansk/svensk Festival 2009 på "PIlegården", Brønshøj

    Tidspunkt: 6. juni 2009 12:00

  453. "Aldershvilestævnet 2009"

    Tidspunkt: 7. juni 2009 08:00

  454. Degebergastämman 12-14 Juni 2009, Skåne, Sverige

    Tidspunkt: 12. juni 2009 17:00

  455. NORLEK 2009, Finland

    Tidspunkt: 30. juni 2009 18:00

  456. Bingsjöstævnet 40 år, Dalarne, Sverige

    Tidspunkt: 8. juli 2009 13:002 indlæg

  457. Kaustinen Folk Music Festival 2009, Finland

    Tidspunkt: 11. juli 2009 18:00

  458. Korrö-Festivalen 2009 23-26 juli, Sverige

    Tidspunkt: 22. juli 2009 22:002 indlæg

  459. KORRÖ Musikfestival

    Tidspunkt: 23. juli 2009 17:00

  460. Tryk på Originalerne

    Tidspunkt: 26. juli 2009 16:00

  461. SKATELÖVS SPELMANSLAG - Spil og dans

    Tidspunkt: 1. august 2009 12:00

  462. Valö Folk 2009, Ôstergötland, Sverige

    Tidspunkt: 8. august 2009 08:00

  463. Stormandens fest på Vikingeskibsmuseet, Roskilde

    Tidspunkt: 8. august 2009 17:00

  464. Roskilde spillemandsstævne 8-9 aug

    Tidspunkt: 8. august 2009 18:00

  465. Musik over Præstø Fjord - Spille-, synge- og dansetræf

    Tidspunkt: 14. august 2009 16:002 indlæg

  466. jubii: et fund er gjort i lund (ej bukseknap)

    Tidspunkt: 19. august 2009 18:00

  467. Lissa Schneckenburger Trio ( USA) på Bloomsday Bar, København

    Tidspunkt: 20. august 2009 19:00

  468. "Le Vent du Nord" i Portalen, Greve

    Tidspunkt: 26. august 2009 18:00

  469. "Tønder Festival 2009"

    Tidspunkt: 27. august 2009 18:003 indlæg

  470. Poska og schottish -Nordens svar på salsa og tango er i Roskilde på museumsøen, Vikinsgeskibsmuse

    Tidspunkt: 29. august 2009 16:30

  471. Polska og Shottish - Nordens svar på salsa og tango.

    Tidspunkt: 29. august 2009 16:303 indlæg

  472. Program for KØBENHAVNS FOLKEMUSIKHUS

    Tidspunkt: 29. august 2009 17:30

  473. Højbystævne 2009, Fyn

    Tidspunkt: 4. september 2009 18:00

  474. SELSØLÅTER I KLUB KOLDBRAND - ISLANDS BRYGGE

    Tidspunkt: 11. september 2009 18:00

  475. Fredsfestival

    Tidspunkt: 12. september 2009 09:00

  476. "Nye" billeder fra Nørrebro spilletræf 98?

    Tidspunkt: 13. september 2009 18:00

  477. DAFF-træf 18-20 sept. - Amerikansk musik & dans

    Tidspunkt: 18. september 2009 18:00

  478. Godtfolk Festival 2009 på Fanø

    Tidspunkt: 18. september 2009 18:00

  479. Svensk folkemusik og dans

    Tidspunkt: 19. september 2009 13:00

  480. Klezmofobia og patchanka på Klavrfabrikken, Hillerød

    Tidspunkt: 24. september 2009 17:30

  481. "Rebildspillemændene" i Køge

    Tidspunkt: 25. september 2009 17:30

  482. Kursus med Mats Berglund på Møn

    Tidspunkt: 26. september 2009 08:002 indlæg

  483. FREDERIKSBERG FOLKEMUSIKHUS - Program for 2. halvdel af 2009

    Tidspunkt: 26. september 2009 17:00

  484. Thybal i Roskilde!

    Tidspunkt: 26. september 2009 18:00

  485. Workshop med Thymusik

    Tidspunkt: 27. september 2009 08:002 indlæg

  486. Gamle spillemandstraditioner

    Tidspunkt: 27. september 2009 12:00

  487. "Crooked Still" (USA) på Loppen, Christiania

    Tidspunkt: 2. oktober 2009 19:00

  488. Svensk musik og dans

    Tidspunkt: 3. oktober 2009 13:00

  489. Bal i Bjergsted

    Tidspunkt: 3. oktober 2009 18:00

  490. Træfhjælper fest

    Tidspunkt: 3. oktober 2009 18:00

  491. "Fairport Convention" i Ringsted

    Tidspunkt: 3. oktober 2009 18:00

  492. Kunstnere For Fred's 25 års jubilæum, Østerbro

    Tidspunkt: 11. oktober 2009 12:00

  493. Rune T. Sørensens debutkoncert ( på Kons).

    Tidspunkt: 13. oktober 2009 17:302 indlæg

  494. Polkarave, Kulturhuset Islands Brygge

    Tidspunkt: 14. oktober 2009 18:003 indlæg

  495. "Baltic Masters" i Roskilde

    Tidspunkt: 15. oktober 2009 18:00

  496. Koldband Festival 2009, Kulturhuset Isands Brygge

    Tidspunkt: 15. oktober 2009 18:00

  497. Koldbrand Festival 2009, Kulturhuset Isands Brygge

    Tidspunkt: 16. oktober 2009 18:00

  498. In Between

    Tidspunkt: 17. oktober 2009 18:00

  499. Koldbrand Festival 2009, Kulturhuset Isands Brygge

    Tidspunkt: 17. oktober 2009 18:00

  500. Kursus i torader og violin

    Tidspunkt: 18. oktober 2009 09:002 indlæg

  501. blokfløjter til salg

    Tidspunkt: 21. oktober 2009 18:00

  502. Gimle Cafékoncert: forSPIL DANSK 09

    Tidspunkt: 27. oktober 2009 18:00

  503. "Spil Dansk Dagen" Hele landet

    Tidspunkt: 28. oktober 2009 23:00

  504. Showcases i "Huset i Magstrædet", København

    Tidspunkt: 29. oktober 2009 16:00

  505. "Baltic Crossing" på "Bartof Café", Frederiksbeg

    Tidspunkt: 29. oktober 2009 19:00

  506. Womex09 da 1, Dr-huset, Amager

    Tidspunkt: 29. oktober 2009 20:00

  507. "KIngs of Polka" på Klaverfabrikken, Hillerød

    Tidspunkt: 30. oktober 2009 15:30

  508. Showcases i "Huset i Magstrædet", København

    Tidspunkt: 30. oktober 2009 16:00

  509. FanøBal med "Jæ Sweevers ", i Køge

    Tidspunkt: 30. oktober 2009 18:30

  510. Womex-Koncert i Folkets hus

    Tidspunkt: 30. oktober 2009 19:00

  511. Womex09-dag 2, DR-hust , Amager

    Tidspunkt: 30. oktober 2009 19:00

  512. FREDERIKSBERG FOLKEMUSIKHUS

    Tidspunkt: 31. oktober 2009 18:002 indlæg

  513. Womex09 dag 3. DR-hust, Amager

    Tidspunkt: 31. oktober 2009 20:00

  514. "Copenhagen Irish Fstival" 5 - 8 nov., København

    Tidspunkt: 5. november 2009 19:00

  515. "Frigg" (SF/N) i Malmø Folkets Park, Sverige

    Tidspunkt: 7. november 2009 18:00

  516. Den internationale visetrio (Thy, Sjælland og Norge), Fredriks Bastion, Chr. havn.

    Tidspunkt: 11. november 2009 19:30

  517. "Tannahill Weavers" ( Skotland), Gimle, Roskilde

    Tidspunkt: 12. november 2009 19:00

  518. Morten og Finn Alfred, Copenggen Folk Club, Frderiksberg

    Tidspunkt: 14. november 2009 19:00

  519. Rachel Hair Trio ( Skotland, på "BArtof" Frederiksberg

    Tidspunkt: 14. november 2009 20:00

  520. Valravn og Euzen, Kulturhuset Islands Brygge

    Tidspunkt: 21. november 2009 19:00

  521. Workshop på "Klaverfabrikken", Hillerød

    Tidspunkt: 23. november 2009 18:00

  522. Hal & Nicolaj, Klaverfabrikken, Hillerød

    Tidspunkt: 27. november 2009 15:30

  523. "Oksbølgruppen", Broby Gl. Skole, Sorø

    Tidspunkt: 28. november 2009 13:00

  524. FREDERIKSBERG FOLKEMUSIKHUS

    Tidspunkt: 28. november 2009 18:00

  525. "Dobbelt Op" spiller til dans i Frederiksberg Folkemusikhus

    Tidspunkt: 28. november 2009 19:00

  526. Ægte argentinsk tango workshop: "TANGO MILONGUERO"

    Tidspunkt: 5. december 2009 12:002 indlæg

  527. KØBENHAVNS FOLKEMUSIKHUS

    Tidspunkt: 5. december 2009 18:30

  528. "Roskilde spillemandslaugs spillebog"

    Tidspunkt: 10. december 2009 19:00

  529. Klima march tidspunkter.

    Tidspunkt: 12. december 2009 11:00

  530. Spillemænd søges til fredelig klima march

    Tidspunkt: 12. december 2009 11:002 indlæg

  531. FREDERIKSBERG FOLKEMUSIKHUS

    Tidspunkt: 12. december 2009 18:00

  532. System Change - not Climate Change

    Tidspunkt: 13. december 2009 18:30

  533. "Optimisternes Spillebog" fra Roskilde

    Tidspunkt: 16. december 2009 17:00

  534. "Polkalypso Orkesteret " på Global, Nørrebro

    Tidspunkt: 18. december 2009 21:00

  535. "Julefest og worshops" i Roskilde

    Tidspunkt: 19. december 2009 09:002 indlæg

  536. Lars Grand på "Kroteket", Nørrebro

    Tidspunkt: 25. december 2009 19:00

  537. Jule-Thybal

    Tidspunkt: 29. december 2009 19:00

  538. TV-tips!

    Tidspunkt: 29. december 2009 20:30

  539. VI SPILLER NYTÅRET IND

    Tidspunkt: 1. januar 2010 14:00

  540. Lang Linken i KFMH

    Tidspunkt: 2. januar 2010 18:30

  541. Moraeus-brödarna

    Tidspunkt: 4. januar 2010 19:00

  542. "Folklandia" 8-9 jan. 2010

    Tidspunkt: 8. januar 2010 19:006 indlæg

  543. Folkets Hus nodesamling runder de 1500 noder

    Tidspunkt: 11. januar 2010 19:00

  544. Wiehe og Würgler - Det begynder med hinanden

    Tidspunkt: 14. januar 2010 19:002 indlæg

  545. "Trio Mio" på "Gimle", Roskilde

    Tidspunkt: 14. januar 2010 19:00

  546. "Skånkväll, Malmø, Sverige

    Tidspunkt: 16. januar 2010 18:00

  547. HOP-HOPE ,,, HÅBETS ÅR-10

    Tidspunkt: 17. januar 2010 19:00

  548. moraeus/orsa spelmän

    Tidspunkt: 18. januar 2010 10:00

  549. ..men jeg har engang passet en..FOLKEMUSIKLINJENS KONCERTTUR

    Tidspunkt: 18. januar 2010 18:30

  550. Folkemusiklinien fra musikkonservatoriet på turné!, Vartov, København

    Tidspunkt: 18. januar 2010 18:30

  551. "Suna" på "Klaverfabrikken", Hillerød

    Tidspunkt: 21. januar 2010 18:30

  552. Kursus i slängpolskespel

    Tidspunkt: 23. januar 2010 09:00

  553. FREDERIKSBERG FOLKEMUSIKHUS

    Tidspunkt: 23. januar 2010 18:00

  554. Bal i Køge med Bjarke Kolerus, Vagn Dahl Hansen, Kristian Bugge og Mette Kathrine Jensen

    Tidspunkt: 29. januar 2010 18:30

  555. Ungdomsweekend i Roskilde

    Tidspunkt: 29. januar 2010 19:00

  556. Håbeds årti. Danse teater i Folkets Hus

    Tidspunkt: 30. januar 2010 18:00

  557. Wenzell & Bugge kirkekoncert i Næstved

    Tidspunkt: 1. februar 2010 18:30

  558. Fribilletter til Thorbjørn Risager i Amager Bio

    Tidspunkt: 4. februar 2010 19:00

  559. "Valravn" i Truckhallen, Hillerød

    Tidspunkt: 4. februar 2010 19:00

  560. KØBENHAVNS FOLKEMUSIKHUS

    Tidspunkt: 6. februar 2010 18:30

  561. "The Deadly Gentlemen" ( USA) , på Global, København

    Tidspunkt: 6. februar 2010 20:00

  562. Wenzell & Bugge kirkekoncert i Osted (ved Roskilde)

    Tidspunkt: 9. februar 2010 18:30

  563. Dobbeltkoncert med Hal & Nikolaj og Zenobia

    Tidspunkt: 11. februar 2010 19:00

  564. Dansk Drone Træf 2010, Roskilde

    Tidspunkt: 13. februar 2010 09:00

  565. "Jonas & Kalle"

    Tidspunkt: 13. februar 2010 18:00

  566. "Trio THG", Bjergstd Forsamlingshus, Svbølle

    Tidspunkt: 13. februar 2010 19:00

  567. "Dobbelt Op" spiller til dans hos Roskilde Spillemandslaug

    Tidspunkt: 17. februar 2010 20:00

  568. "Gunni & Nitterne" Kulturhuset Islands Rrygge

    Tidspunkt: 20. februar 2010 21:00

  569. Bal i den Medborgerlige

    Tidspunkt: 21. februar 2010 15:00

  570. POLSKA danseundervisning for begyndere

    Tidspunkt: 24. februar 2010 14:00

  571. "Svøbsk" på "Klaverfabrikken", Hillerød

    Tidspunkt: 26. februar 2010 15:30

  572. FREDERIKSBERG FOLKEMUSIKHUS

    Tidspunkt: 27. februar 2010 18:30

  573. Djuröfestivalen

    Tidspunkt: 5. marts 2010 18:00

  574. Generalforsamling i KØBENHAVNS FOLKEMUSIKHUS

    Tidspunkt: 6. marts 2010 15:00

  575. Folkets hus spillefolk spiller i Osramhuset

    Tidspunkt: 6. marts 2010 18:302 indlæg

  576. Slängpolska kursus (violin og dans)

    Tidspunkt: 7. marts 2010 12:00

  577. "The New Rope String Band", PH-Caféen, Vesterbro

    Tidspunkt: 13. marts 2010 19:00

  578. Lære at danse vals

    Tidspunkt: 14. marts 2010 12:00

  579. "The new rope string band", Riddersalen

    Tidspunkt: 14. marts 2010 16:00

  580. Spilletræf

    Tidspunkt: 19. marts 2010 20:002 indlæg

  581. "Nordic", Kulturhuset Islands Brygge

    Tidspunkt: 25. marts 2010 21:00

  582. ROD 15 år, , Fyn

    Tidspunkt: 25. marts 2010 23:00

  583. "basco" på "Klaverfabrikken", Hillerød

    Tidspunkt: 26. marts 2010 16:30

  584. "Knorifas" bal i Køge

    Tidspunkt: 26. marts 2010 19:30

  585. Hjemmeside m. musik og dans

    Tidspunkt: 26. marts 2010 20:00

  586. "Kroke" (Pol.) på Kulturhuset Islands Brygge

    Tidspunkt: 28. marts 2010 20:302 indlæg

  587. JENSEN OG BUGGE i KFMH

    Tidspunkt: 3. april 2010 19:30

  588. Pørtners Komplot KONCERT OG CD-RECEPTION

    Tidspunkt: 4. april 2010 16:002 indlæg

  589. "Suna" Release Party- København , Vesterbro

    Tidspunkt: 10. april 2010 20:00

  590. Teksten er af Jesper Jensen

    Tidspunkt: 11. april 2010 20:00

  591. Cajun-workshop med Pine Leaf Boys

    Tidspunkt: 12. april 2010 20:00

  592. "PIPEL" på Islandsbrygges Kulturhus, København

    Tidspunkt: 14. april 2010 20:002 indlæg

  593. Avernakøfilm 2008 på generalforsamlingen

    Tidspunkt: 16. april 2010 20:00

  594. Workshop med Peter Puma Hedlund på Dueholm Kloster

    Tidspunkt: 17. april 2010 13:00

  595. Puma & Tidsmaskinen i Bjergby kirke

    Tidspunkt: 22. april 2010 19:00

  596. Torader-kursus, Sonnich Lydom, Roskilde

    Tidspunkt: 24. april 2010 12:00

  597. Kursus i Læsødanse, København

    Tidspunkt: 25. april 2010 10:00

  598. "Impuls Trio", "Den gule villa",Frederiksberg

    Tidspunkt: 27. april 2010 19:302 indlæg

  599. "Shetland Folk Festival", 29 april-2 maj, Shetland

    Tidspunkt: 29. april 2010 20:00

  600. Folkemusikseminar i St. Bededagsferien 29. april-2. maj 2010

    Tidspunkt: 29. april 2010 20:002 indlæg

  601. "Laura Mo Trio, Kulturhuset Islands Brygge, København

    Tidspunkt: 29. april 2010 20:30

  602. Bal i Københavns Folkemusikhus

    Tidspunkt: 1. maj 2010 19:30

  603. Bandeokoncert, Musikmuseet, Købehavn

    Tidspunkt: 2. maj 2010 14:00

  604. Fælles møde i folkets hus (A-gruppen)

    Tidspunkt: 4. maj 2010 19:30

  605. Dwigth Lamp, Teaterbygningen , Køge

    Tidspunkt: 5. maj 2010 20:00

  606. Odense Folk Festival, Odense, Fyn

    Tidspunkt: 21. maj 2010 20:00

  607. Folkedans i Tivoli

    Tidspunkt: 23. maj 2010 12:00

  608. Folk og folkelig forskellighed / Musik og ord fra hjertet III

    Tidspunkt: 25. maj 2010 19:30

  609. "Folkskovlund 2010" 27-30 maj ,Jylland,

    Tidspunkt: 27. maj 2010 20:00

  610. Gladsaxe Folkemusik Festival - Aldershvilestævnet

    Tidspunkt: 30. maj 2010 08:30

  611. "Halkær festival" 4-6 juni , Halkær Jylland

    Tidspunkt: 4. juni 2010 20:00

  612. Hus i Dalarna - Vansbro

    Tidspunkt: 4. juni 2010 20:00

  613. Pilegården Dansk/Svensk Kulturfestival

    Tidspunkt: 5. juni 2010 14:002 indlæg

  614. Koncert med Banda Transylvania i aften på Huset i Magstræde

    Tidspunkt: 7. juni 2010 20:30

  615. Ransæterstævnet, Värmland, Sverige

    Tidspunkt: 10. juni 2010 20:002 indlæg

  616. Østerbro Folkfestival, Krudttønden, Østerbro

    Tidspunkt: 12. juni 2010 19:003 indlæg

  617. Degebergastämman

    Tidspunkt: 18. juni 2010 19:00

  618. Degebrga Spellmanstämna 2010 - 18-20 juni

    Tidspunkt: 18. juni 2010 20:00

  619. Nordiske Folketoner i Frederiksberg Kirke.- -Kvartetten Gama´´n: Bolette Roed ,blokfløjte

    Tidspunkt: 23. juni 2010 22:30

  620. Kaustinen Folk Music Festival, 12-18 juli ,Finland

    Tidspunkt: 12. juli 2010 20:00

  621. Avernakølejren uge29

    Tidspunkt: 17. juli 2010 20:002 indlæg

  622. Korrö Folkmusikfestival 2010 22-15 juli

    Tidspunkt: 22. juli 2010 19:00

  623. Jularbofestivalen

    Tidspunkt: 30. juli 2010 15:00

  624. Visfestival i LUND

    Tidspunkt: 4. august 2010 17:30

  625. Roskilde Spillemandsstævne, lørdag

    Tidspunkt: 7. august 2010 14:00

  626. Roskilde Spillemandsstævne søndag

    Tidspunkt: 8. august 2010 10:00

  627. Musik over Præstø Fjord Folkemusik Træf

    Tidspunkt: 12. august 2010 17:00

  628. Videoer med spillemandsmusik

    Tidspunkt: 15. august 2010 20:00

  629. "Tønder Festival" 26-29 august, Jylland

    Tidspunkt: 26. august 2010 20:00

  630. Polska og Shottish - Nordens svar på salsa og tango.

    Tidspunkt: 28. august 2010 18:30

  631. Bal i Osramhuset, Valhalsgade 4, Nørrebro

    Tidspunkt: 28. august 2010 19:30

  632. Videoer med spillemandsmusik på Youtube

    Tidspunkt: 30. august 2010 20:004 indlæg

  633. VIOLIN SALG

    Tidspunkt: 2. september 2010 20:00

  634. "Højbystævnet 2010", Højby, Fyn

    Tidspunkt: 3. september 2010 20:002 indlæg

  635. "Højbystævnet 2010", Højby, Fyn

    Tidspunkt: 3. september 2010 20:00

  636. "Tisvildefolkfestival" 3-4--5 sept., Tisvilde, Sjælland

    Tidspunkt: 3. september 2010 20:00

  637. Hø og hakkelse eller videoer fra Højbystævnet 2010

    Tidspunkt: 3. september 2010 20:00

  638. Dans Svensk Polska på Islands Brygge, København

    Tidspunkt: 7. september 2010 19:00

  639. Fødselsdags fest i Folkets hus

    Tidspunkt: 9. september 2010 17:00

  640. Godtfolk Festival 2010 - 10.-12. september, Fanø

    Tidspunkt: 10. september 2010 20:00

  641. CD-release med "Rannok", Bartof Café, Frederiksberg

    Tidspunkt: 12. september 2010 14:002 indlæg

  642. "Folk møder Klassisk" Koncert på Gimle, Roskilde

    Tidspunkt: 16. september 2010 20:00

  643. DAFF 25 års Jubilæum! 17-19 sept. Kattinge, Sjælland

    Tidspunkt: 17. september 2010 20:00

  644. "Ash plant" , "Bartof Café" Frederiksberg

    Tidspunkt: 18. september 2010 21:00

  645. Global: Alverdens musik i Danmark

    Tidspunkt: 24. september 2010 20:00

  646. "Mathias Grib Folk Lite" Café Blågårds Apotek, Nørrebro København

    Tidspunkt: 24. september 2010 21:00

  647. Åbningsbal i Roskilde med Jensen & Bugge

    Tidspunkt: 25. september 2010 18:00

  648. Finsk dansemusik på Kildegården

    Tidspunkt: 29. september 2010 20:00

  649. "he McCAlmans afskedskoncert, Hotel Prindsen, Roskilde

    Tidspunkt: 30. september 2010 20:00

  650. Bal i Københavns Folkemusikhus

    Tidspunkt: 2. oktober 2010 19:30

  651. Mette Kathrines Balorkester i Bjergsted

    Tidspunkt: 2. oktober 2010 20:00

  652. "Valravn","Kulturstationen", Frederiksberg

    Tidspunkt: 7. oktober 2010 20:00

  653. "Blackjack" (tjekkiet) Bluergrazz), Karens Minde Kulturhus, Sydhavnen, København

    Tidspunkt: 8. oktober 2010 20:00

  654. "Anja Præst Trio", "Kulturhuset Islands Brygge", København

    Tidspunkt: 8. oktober 2010 20:30

  655. Spilleweekend i Høveltehytten

    Tidspunkt: 15. oktober 2010 16:00

  656. OBS: Troubaduren Helge Larsen i Helligaandshuset.

    Tidspunkt: 17. oktober 2010 14:00

  657. Peter Eget & Kristian Bugge til onsdagsdans i Roskilde

    Tidspunkt: 20. oktober 2010 20:00

  658. "Bodega", "Bartof", Frederiksberg

    Tidspunkt: 22. oktober 2010 21:00

  659. MUSIKALSK FORSPIL TIL SPIL DANSK DAGEN på Gyngen Århus

    Tidspunkt: 25. oktober 2010 20:00

  660. MUSIKALSK FORSPIL TIL SPIL DANSK DAGEN i GALAKSEN i Værløse

    Tidspunkt: 26. oktober 2010 20:00

  661. WOMEX 2010

    Tidspunkt: 27. oktober 2010 17:003 indlæg

  662. MUSIKALSK FORSPIL TIL SPIL DANSK DAGEN på GRØNTTORVET ODENSE

    Tidspunkt: 27. oktober 2010 21:00

  663. Spil Dansk Dagen

    Tidspunkt: 28. oktober 2010 19:30

  664. Spil Dansk Dagen

    Tidspunkt: 28. oktober 2010 20:00

  665. Spil Dansk - næsten

    Tidspunkt: 28. oktober 2010 21:00

  666. GLOBENHAGEN 2010 28-29 Okt. "Huset i Magstrædet", København

    Tidspunkt: 29. oktober 2010 17:00

  667. Habadekuk i Sveriges Radio P2!

    Tidspunkt: 31. oktober 2010 20:00

  668. Egen Stemning og Folkets Hus Spillefolk i Valhalsgade

    Tidspunkt: 6. november 2010 19:30

  669. "Baltinget" , "Ellegården", Farum

    Tidspunkt: 6. november 2010 19:30

  670. "Copenhage Irish Festival" 4-7 nov. Halmtorvet, Købehavn

    Tidspunkt: 7. november 2010 20:00

  671. "Hazelius-Hedin", Malmö Folk, Malmø, Sverige

    Tidspunkt: 8. november 2010 20:00

  672. SØNDERHOBAL i GLOSTRUP !

    Tidspunkt: 12. november 2010 20:00

  673. Bal med Søborg Vognfjederfabrik (Thymusik efter Viggo Gade mfl), Holte Folkemusikhus

    Tidspunkt: 13. november 2010 20:00

  674. rigspelman i tv

    Tidspunkt: 14. november 2010 20:00

  675. riksspelman i tv

    Tidspunkt: 15. november 2010 23:002 indlæg

  676. Folkets Hus spillefolk på Kattinge Værk

    Tidspunkt: 16. november 2010 20:00

  677. "Balkan Beat Party", Stengade 30, Nørrebro

    Tidspunkt: 19. november 2010 22:00

  678. SVT2 Görgen Antonsson

    Tidspunkt: 20. november 2010 17:00

  679. 25-28 nov. "Koldbrand Festival 2010", "Kulturhuset Islands Brygge, København

    Tidspunkt: 25. november 2010 20:00

  680. "Rannok", "Klaverfabrikken", Hillerød

    Tidspunkt: 26. november 2010 16:30

  681. Emily Smith Band, "Folk Club Copenhagen", Frederiksberg

    Tidspunkt: 26. november 2010 20:00

  682. Musik og dans på Öland

    Tidspunkt: 27. november 2010 10:00

  683. Piraterne og Folkets Hus Spillefolk i Valhalsgade

    Tidspunkt: 4. december 2010 19:30

  684. Tadre Mølle

    Tidspunkt: 5. december 2010 10:00

  685. Violinkursus m. Michael Gaubæk, Roskilde

    Tidspunkt: 5. december 2010 12:00

  686. Niamh Ni Charra trio, Byggerietshus , Frederiksbrg

    Tidspunkt: 6. december 2010 20:00

  687. Sammenspil med FRØBERG

    Tidspunkt: 11. december 2010 20:00

  688. Riksspillemand Görgen Antonsson på svensk TV

    Tidspunkt: 15. december 2010 20:00

  689. "Jul i folkton", Helsingborgs Koncerthus, Sverige

    Tidspunkt: 17. december 2010 19:302 indlæg

  690. Folkemusikalsk Julefest, Roskilde

    Tidspunkt: 18. december 2010 21:00

  691. Her kan vi aftale Nytårsaften i detaljer

    Tidspunkt: 31. december 2010 17:307 indlæg

  692. FOLKLANDIA HÖYRYTURBIININ HUUMASSA

    Tidspunkt: 8. januar 2011 00:004 indlæg

  693. Nytårsbal med Lang Linken i Valhalsgade

    Tidspunkt: 8. januar 2011 19:30

  694. Hotspot Nørrebro Møde på Støberiet Blågårds plads

    Tidspunkt: 10. januar 2011 18:00

  695. Mini-bal/legestue,"Fejltrin",Østerbro, København

    Tidspunkt: 12. januar 2011 19:30

  696. Bal med Egt, Davis Maack & Bugge, Frriksberg

    Tidspunkt: 22. januar 2011 19:30

  697. Frederiksberg Folkemusikhus

    Tidspunkt: 22. januar 2011 19:30

  698. V Poulsens Kapel

    Tidspunkt: 28. januar 2011 16:30

  699. Tanja og Niko samt Folkets Hus Spillefolk i Valhalsgade

    Tidspunkt: 5. februar 2011 19:30

  700. "Jensen & Bugge" Broby Gl. Skole, Sorø

    Tidspunkt: 11. februar 2011 19:30

  701. Musikere fra Danmark, USA og Finland indtager scenen på Bartof Cafe - super roots.

    Tidspunkt: 18. februar 2011 21:00

  702. OlgaPolka spiller til dans i Valhalsgade i forb.m. Danstinget

    Tidspunkt: 18. februar 2011 21:30

  703. Musik og dans, Ramsø, Gadstrup

    Tidspunkt: 22. februar 2011 19:30

  704. Morten Alfred, Sonnich Lydom mfl. giver koncert på Klaverfabrikken i Hillerød

    Tidspunkt: 24. februar 2011 19:30

  705. Bal med "Ballast" Taterbygningen, Køge

    Tidspunkt: 25. februar 2011 19:30

  706. "Trio Mio", Bartof Café, Frederiksberg

    Tidspunkt: 4. marts 2011 21:00

  707. Skabssvenskerne samt Folkets Hus Spillefolk i Valhalsgade

    Tidspunkt: 5. marts 2011 19:30

  708. BODA - TOGET

    Tidspunkt: 5. marts 2011 19:30

  709. Polska, Roskilde

    Tidspunkt: 20. marts 2011 12:00

  710. Michael Graubæk, Roskilde

    Tidspunkt: 20. marts 2011 12:00

  711. "Le Vent du Nord",(fr./can.), Metronemen, Frederiksberg

    Tidspunkt: 20. marts 2011 20:00

  712. NY CD FRA ROSKILDE SPILLEMANDSLAUG

    Tidspunkt: 21. marts 2011 10:00

  713. FINSK VALS SPILLET I SCHWEIZ

    Tidspunkt: 12. april 2011 14:00

  714. De trådløse Norner i Roskilde

    Tidspunkt: 20. april 2011 21:30

  715. "Grada" (Irland), "Byens Lys, Christiania

    Tidspunkt: 30. april 2011 21:00

  716. Dobbelt Op samt Folkets Hus Spillefolk i Valhalsgade

    Tidspunkt: 7. maj 2011 19:30

  717. Piraterne i Maj

    Tidspunkt: 18. maj 2011 20:00

  718. Odens Folk Festival, Odense

    Tidspunkt: 19. maj 2011 20:00

  719. Aldershvile Spillemandsstævne 2011

    Tidspunkt: 29. maj 2011 10:302 indlæg

  720. Folkemusik på Fattiggården, 17. til 19. juni 2011,Boeslunde.

    Tidspunkt: 30. maj 2011 20:00

  721. HAVNEDANSEN i Roskilde

    Tidspunkt: 1. juni 2011 19:30

  722. "Halkær Festival 2011" 3-5 juni, Halkær Jylland

    Tidspunkt: 3. juni 2011 20:00

  723. Dansk/Svensk Kulturfestival 2011

    Tidspunkt: 4. juni 2011 13:30

  724. Dansk/Svensk Kulturfestival 2011

    Tidspunkt: 5. juni 2011 10:00

  725. FESTiRIBE

    Tidspunkt: 11. juni 2011 20:002 indlæg

  726. Folkemusik på Fattiggården, 17. til 19. juni 2011,Boeslunde.

    Tidspunkt: 17. juni 2011 17:00

  727. Degeberga Spelmansstämma 2011, Skåne, Sverige

    Tidspunkt: 17. juni 2011 19:00

  728. Musik ved Siljan 2011, Dalarna, Sverige

    Tidspunkt: 2. juli 2011 20:002 indlæg

  729. Korröfestivalen 2011, 28-31 juli, Sverige

    Tidspunkt: 28. juli 2011 20:00

  730. Delmesterskab i DM

    Tidspunkt: 5. august 2011 19:30

  731. Musik over Præstø Fjord Folk Festival

    Tidspunkt: 11. august 2011 15:00

  732. Malmöfestivalen

    Tidspunkt: 24. august 2011 14:00

  733. Tønder Festival 2011, Tønder , Jylland

    Tidspunkt: 25. august 2011 20:00

  734. Optakt til Spil Dansk Dagen: Fokus på kvindelige musikere

    Tidspunkt: 25. oktober 2011 19:30

  735. WOMEX 11, 26-30 Okt. København

    Tidspunkt: 26. oktober 2011 00:00

  736. Ungarsk åbningskonsert "Studio 1. Konserthuset, Dr-byen.

    Tidspunkt: 26. oktober 2011 19:30

  737. Spil Dansk Dagen: Spot på kvinder i musikbranchen

    Tidspunkt: 27. oktober 2011 19:00

  738. Spil Dansk Dagen med Fokus på Kvindelige Kunstnere i Danmark

    Tidspunkt: 27. oktober 2011 19:30

  739. Danish Music Awards folk

    Tidspunkt: 29. oktober 2011 17:002 indlæg

  740. Folkets hus spillefolk spiller Lørdag aften kl 21

    Tidspunkt: 5. november 2011 19:30

  741. "The Gentle Ladies", "Bartof Café", Frederiksberg

    Tidspunkt: 5. november 2011 21:002 indlæg

  742. Spillemandsmessen i Roskilde

    Tidspunkt: 6. november 2011 10:00

  743. Copenhagen Irish Festival 2011, København

    Tidspunkt: 6. november 2011 20:00

  744. Onsdagsdansen i Roskilde

    Tidspunkt: 9. november 2011 20:00

  745. "Habadam og Celtique, "Klaverfabrikken", Hillerød

    Tidspunkt: 11. november 2011 19:30

  746. Trio og duo-Bal, Klaverfabrikken, Truckhallen,Hillerød

    Tidspunkt: 12. november 2011 19:30

  747. Koldbrand Festival 2011,Kulturhuset Islands Brygge

    Tidspunkt: 12. november 2011 20:00

  748. Vestjysk Dans og Spil

    Tidspunkt: 12. november 2011 20:00

  749. VINDERE I NORD11 I SÄLEN

    Tidspunkt: 13. november 2011 20:00

  750. Ændring i onsdagsdansen i Roskilde

    Tidspunkt: 16. november 2011 19:00

  751. Dansk Folkemindessamling - foredrag

    Tidspunkt: 17. november 2011 19:30

  752. "Dreameres Cirkus" Dronningesalen, Det kgl. bibliotek

    Tidspunkt: 18. november 2011 19:302 indlæg

  753. Skånebiksen, workshop med Karin Wallin

    Tidspunkt: 20. november 2011 14:00

  754. "Baltic Crossing", "Mrajatte", Tappernøje

    Tidspunkt: 22. november 2011 19:00

  755. Irsk session med Jimmy O`brien Mornan, "Café Bartof", Frederiksberg

    Tidspunkt: 24. november 2011 21:00

  756. Vinterbal, "Teaterbygningen", Køge

    Tidspunkt: 25. november 2011 19:30

  757. SonordicA Night, "Global" Nørrebro

    Tidspunkt: 26. november 2011 21:00

  758. "Ashplant m. Jimmy O´brien, "Bartof Café", Frederiksberg

    Tidspunkt: 26. november 2011 21:00

  759. Onkel Jens´ datter Nanna søger lejebolig i KBH

    Tidspunkt: 27. november 2011 20:00

  760. The Deadly Gentlemen (US) + Lucas Graham, Kulturhuset Islandsbrygge, København

    Tidspunkt: 29. november 2011 22:00

  761. Kattingeweekenden (tilmeld dig nedenfor NU!)

    Tidspunkt: 2. december 2011 18:00

  762. Jul på Tadre Mølle

    Tidspunkt: 4. december 2011 11:002 indlæg

  763. Kom og lær at danse tango og swingdans

    Tidspunkt: 4. december 2011 12:00

  764. Kom og lær at danse tango og swingdans, Kulturhuset Indre By

    Tidspunkt: 4. december 2011 12:00

  765. Spillemandsmuseet udgiver ny cd med gamle indspilninger

    Tidspunkt: 8. december 2011 20:00

  766. Dobbeltkoncert på Gimle med Rannok og Zenobia

    Tidspunkt: 8. december 2011 20:00

  767. "Paulski og den nye verdensorden", "Kroteket", Nørrebro

    Tidspunkt: 9. december 2011 21:00

  768. "Piraterne" Frederiksberg Folkemusikhus, Frederiksberg

    Tidspunkt: 10. december 2011 20:00

  769. "Deas", "Bartof Café", Frederiksberg

    Tidspunkt: 10. december 2011 21:00

  770. "Jul i Folkton" , Malmø, Sverige

    Tidspunkt: 13. december 2011 20:00

  771. Habadekuk & Ayi Solomon i Kbh

    Tidspunkt: 16. december 2011 20:30

  772. Julefest i Roskilde

    Tidspunkt: 17. december 2011 10:002 indlæg

  773. Julefestkoncert

    Tidspunkt: 17. december 2011 17:00

  774. "The Seamus Cahill Band", "Bartof Café""´, Frederiksberg

    Tidspunkt: 17. december 2011 21:00

  775. Habadekuk live in Roskilde

    Tidspunkt: 18. december 2011 15:002 indlæg

  776. Julefolk, "Klaverfabrikken", Hillerød

    Tidspunkt: 30. december 2011 16:30

  777. Julebal i Bjergsted

    Tidspunkt: 30. december 2011 20:00

  778. Nytåret spilles ind i Cirkus Panik

    Tidspunkt: 1. januar 2012 15:00

  779. "The Grat Nordic Night", DR,s Koncerthuset, Ørestaden

    Tidspunkt: 3. januar 2012 20:003 indlæg

  780. Kom & dans, "Fejltrin",Østerbro, København

    Tidspunkt: 4. januar 2012 19:30

  781. Workshop for dansere og spillemænd/kvinder

    Tidspunkt: 5. januar 2012 10:00

  782. Workshop i spil og dans (svensk)

    Tidspunkt: 5. januar 2012 10:00

  783. Workshop i dans og spil

    Tidspunkt: 5. januar 2012 10:00

  784. Workshop i spil og dans (svensk)

    Tidspunkt: 5. januar 2012 10:00

  785. Nytårsbal med Lang Linken på HIllerødgades Skole

    Tidspunkt: 7. januar 2012 19:30

  786. "Ash plant" + Christopher Davis Maack, "Bartof Café, Frederiksberg

    Tidspunkt: 7. januar 2012 21:00

  787. Ramslag

    Tidspunkt: 13. januar 2012 20:002 indlæg

  788. "Folklandia 2012". Den Botniske bugt

    Tidspunkt: 13. januar 2012 20:002 indlæg

  789. "Folkekonss", "Klavefabrikken", Hillerød

    Tidspunkt: 17. januar 2012 19:30

  790. "Jenna Reid & Kevin Mackenzie, "Bartof Café, Frederiksberg

    Tidspunkt: 20. januar 2012 20:00

  791. Eget, Davis & Bugge spiller til bal

    Tidspunkt: 20. januar 2012 20:00

  792. Folkemusilinjen, "Global", Nørrebro

    Tidspunkt: 20. januar 2012 21:00

  793. "Ransäterstämman", Värmland, Sverige

    Tidspunkt: 26. januar 2012 20:00

  794. Sønderhobal i Køge

    Tidspunkt: 27. januar 2012 19:30

  795. "Deas", "Bartof Café, Frederiksberg

    Tidspunkt: 27. januar 2012 21:00

  796. Egen Stemning samt Folkets Hus Spillefolk på Hillerødgades Skole

    Tidspunkt: 4. februar 2012 19:302 indlæg

  797. ÆNDRING i Dobbeltbal i Roskilde 11.2.12

    Tidspunkt: 8. februar 2012 20:00

  798. ÆNDRING I DOBBELTBAL I ROSKILDE

    Tidspunkt: 11. februar 2012 20:00

  799. Debutkoncert Elna Carr

    Tidspunkt: 15. februar 2012 19:30

  800. Frankie Gavin & De Dannan ( irland)

    Tidspunkt: 18. februar 2012 20:00

  801. "Strib Vinterfestival 16-19 . Februar 2012" Strib, Fyn

    Tidspunkt: 19. februar 2012 20:00

  802. Bal med Kristian Bugge og Peter Eget

    Tidspunkt: 21. februar 2012 19:30

  803. Oldtime Jam, "Mellemrummet", Nørrebro

    Tidspunkt: 21. februar 2012 20:00

  804. Onsdagsdansen i ROSKILDE - ÆNDRING

    Tidspunkt: 22. februar 2012 19:00

  805. Marikas klarinetter indleder dobbelt koncert

    Tidspunkt: 23. februar 2012 19:00

  806. ULC-trio, Klaverfabrikken, Hillerød

    Tidspunkt: 24. februar 2012 16:30

  807. "HAVNEDANSEN" i Roskilde

    Tidspunkt: 24. februar 2012 19:30

  808. "Fribo", "Klaverfabrikken", Hillerød

    Tidspunkt: 24. februar 2012 20:00

  809. "Fluktrio", Nanna Katrine, "Moster ogHaj", "Café Bartof, Frederiksberg

    Tidspunkt: 25. februar 2012 20:00

  810. Spil til dans-Dans til spil

    Tidspunkt: 26. februar 2012 11:00

  811. "Lau" og "Deas", Islands Brygge Kulturhus, København

    Tidspunkt: 28. februar 2012 20:00

  812. "The Secret Carbet Club", "Klaverfabrikken", Hillerød

    Tidspunkt: 2. marts 2012 16:30

  813. Jensen og Bugge på Hillerødgades Skole

    Tidspunkt: 3. marts 2012 19:30

  814. 7 måder at danse polka på/Lirum Larum

    Tidspunkt: 4. marts 2012 13:00

  815. ,CaféRoss Couper (Shetland) & Tom Oakes (Skotland) - keltisk folk/roots. Special gæst denne dag er

    Tidspunkt: 4. marts 2012 17:00

  816. "Impuls trio", Café Bartof, Frederiksberg

    Tidspunkt: 8. marts 2012 20:002 indlæg

  817. The Dirt Daubers (US), "Global", Nørrebro

    Tidspunkt: 9. marts 2012 21:00

  818. Nørrebro Spilletræf 2012, 9 og 10 marts, Vanløse

    Tidspunkt: 10. marts 2012 23:00

  819. RejseOrkestret

    Tidspunkt: 14. marts 2012 19:30

  820. IMPULS TRIO

    Tidspunkt: 14. marts 2012 20:30

  821. "Seamus Cahill Band", Café Bartof, Frederiksberg

    Tidspunkt: 16. marts 2012 21:00

  822. Onsdagsdansen AFLYST i Roskilde

    Tidspunkt: 17. marts 2012 20:00

  823. "Deas", Café Bartof, Frederiksberg

    Tidspunkt: 17. marts 2012 21:00

  824. SØNDERHO VARIANTER

    Tidspunkt: 18. marts 2012 10:15

  825. "Pony Express", Café Bartof, Frederiksberg

    Tidspunkt: 18. marts 2012 15:00

  826. Onsdagsdansen i Roskilde

    Tidspunkt: 21. marts 2012 19:00

  827. "Himmerland", "Klaverfabrikken", Hillerød

    Tidspunkt: 23. marts 2012 16:30

  828. Frederiksberg Folkemusikhus

    Tidspunkt: 23. marts 2012 20:00

  829. "Goitse" (Irsk), "Cafe Bartof", Frederiksberg

    Tidspunkt: 23. marts 2012 21:00

  830. BJERGSTED BAL

    Tidspunkt: 24. marts 2012 20:00

  831. Spil til dans-Dans til spil

    Tidspunkt: 25. marts 2012 10:00

  832. Onsdagdansen i Roskilde

    Tidspunkt: 28. marts 2012 19:00

  833. "Knirifas", "Teaterbygningen", Køge

    Tidspunkt: 30. marts 2012 19:30

  834. X samt Folkets Hus Spillefolk i Hillerødgades Skole

    Tidspunkt: 31. marts 2012 19:30

  835. "Mahala Rai Banda" (Rom), "Global", Nørrebro

    Tidspunkt: 31. marts 2012 20:00

  836. "Folk & Värds Musikgallan 2012", Malmø, Sverige

    Tidspunkt: 31. marts 2012 20:00

  837. Onsdagsdansen i Roskilde AFLYST

    Tidspunkt: 4. april 2012 19:00

  838. Onsdagsdansen i Roskilde

    Tidspunkt: 11. april 2012 19:00

  839. "Ash Plant", "Bartof Café," Frederiksberg

    Tidspunkt: 14. april 2012 21:00

  840. FOLKEMUSIK I TIVOLI

    Tidspunkt: 16. april 2012 19:30

  841. Oldtime Jam, "Mellemrummet", Nørrebro

    Tidspunkt: 17. april 2012 19:00

  842. Onsdagsdansen i Roskilde

    Tidspunkt: 18. april 2012 19:00

  843. "Tiptoe m. Harald haugaard; Truckhallen, Hillerød

    Tidspunkt: 19. april 2012 19:30

  844. "Kroke" (Pol,) "Global", Nørrebro

    Tidspunkt: 21. april 2012 21:00

  845. Spil til dans/Dans til spil

    Tidspunkt: 22. april 2012 10:00

  846. Farmers Market (N), Tivoli, København

    Tidspunkt: 23. april 2012 19:30

  847. Onsdagsdansen i Roskilde

    Tidspunkt: 25. april 2012 19:00

  848. Peter Vesth med Gæst, PH-CAfeen, Vesterbro

    Tidspunkt: 29. april 2012 15:00

  849. Malmö Folks Valborgsfest 30 april

    Tidspunkt: 30. april 2012 16:00

  850. "Big Basco", Tivoli,København

    Tidspunkt: 30. april 2012 19:30

  851. "Big Basco", Tivoli,København

    Tidspunkt: 30. april 2012 19:30

  852. Onsdagsdansen i Roskilde 2.5.2012

    Tidspunkt: 2. maj 2012 19:00

  853. "Sten og Ral", Øster FArimaggsgade Skole, Østerbro

    Tidspunkt: 2. maj 2012 19:30

  854. "Ameican Café Orchestra", "Café Bartof", Frederiksber

    Tidspunkt: 2. maj 2012 21:00

  855. Shetland Folk Festival 2012, Lerwick, Shetland

    Tidspunkt: 3. maj 2012 20:00

  856. AFLYST: nedenfor opslået KFMH-aften 5/5

    Tidspunkt: 5. maj 2012 19:50

  857. Skabssvenskerne og Folkets Hus Spillefolk i Hillerødgades Skole

    Tidspunkt: 5. maj 2012 19:552 indlæg

  858. "Bjonko & Copenhagen Chaalgija","Global", Nørrebro

    Tidspunkt: 5. maj 2012 20:00

  859. "Deas", "Bartof Café", Frederiksberg

    Tidspunkt: 5. maj 2012 21:00

  860. "American Café Orchestra", "Gimle", Roskilde

    Tidspunkt: 6. maj 2012 20:00

  861. Allsvenskan i folkmusik 3, nu i Medelpad

    Tidspunkt: 7. maj 2012 19:00

  862. Onsdagsdansen i Roskilde 9.5.2012

    Tidspunkt: 9. maj 2012 19:00

  863. Ramslag

    Tidspunkt: 11. maj 2012 20:00

  864. Åbent hus, Holte Folkmusikhus, Holte

    Tidspunkt: 12. maj 2012 20:00

  865. "Fluks Trio", "Bartof Café", Frederiksberg

    Tidspunkt: 12. maj 2012 21:00

  866. "Ranok", Tivoli, København

    Tidspunkt: 14. maj 2012 19:30

  867. Onsdagsdansen i Roskilde 16.5.2012

    Tidspunkt: 16. maj 2012 19:00

  868. "Odense Folk Festival", Odense, Fyn

    Tidspunkt: 18. maj 2012 20:00

  869. Anna Massie & Mairearad, (Skotland), "Bartof Café", Frederiksberg

    Tidspunkt: 18. maj 2012 21:00

  870. Sommerbal /folkedans med ABILD Band

    Tidspunkt: 19. maj 2012 20:00

  871. Falgren Busk duo", Tivoli, København

    Tidspunkt: 21. maj 2012 19:30

  872. Æresmedlem i Roskilde Spillemandslaug

    Tidspunkt: 23. maj 2012 19:00

  873. Habadekuk i Tivoli

    Tidspunkt: 28. maj 2012 19:30

  874. Onsdagsdansen i Roskilde

    Tidspunkt: 30. maj 2012 19:00

  875. Ærø Harmonika Festival 2012, 1-2 & 3. juni, Marstal, Ærø

    Tidspunkt: 1. juni 2012 17:00

  876. Dansk-Svensk Kulturfestival (weekend)

    Tidspunkt: 2. juni 2012 14:00

  877. Gladsaxe Folkemusik Festival - Aldershvilestævnet

    Tidspunkt: 3. juni 2012 11:00

  878. Jubi-Weekend 1.2.& 3. juni, Roskilde

    Tidspunkt: 3. juni 2012 18:00

  879. Karl Skaarup & Kristian Bugge live @ Strøget "Thy i København"

    Tidspunkt: 6. juni 2012 16:00

  880. HAVNEDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 6. juni 2012 19:30

  881. "Folkemusik på Fattiggården" 2012

    Tidspunkt: 8. juni 2012 14:002 indlæg

  882. "Fest i Ribe", Ribe, Jylland

    Tidspunkt: 9. juni 2012 20:00

  883. RansRätersstämman, 7-10 Juni, Värmland, Sverige

    Tidspunkt: 9. juni 2012 23:002 indlæg

  884. Violinbygger Gliga, Rumænien+ video

    Tidspunkt: 11. juni 2012 20:00

  885. HAVNEDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 13. juni 2012 19:30

  886. JPP AFLYST, MEN...................

    Tidspunkt: 18. juni 2012 20:00

  887. HAVNEDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 20. juni 2012 19:30

  888. HAVNEDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 27. juni 2012 19:30

  889. "Zibur" (S), PH-cafeen, Vesterbro

    Tidspunkt: 29. juni 2012 21:00

  890. "Hoven Droven", Tivoli

    Tidspunkt: 2. juli 2012 19:30

  891. Hoven Droven Workshop på Bryggen

    Tidspunkt: 3. juli 2012 20:00

  892. HAVNEDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 4. juli 2012 19:30

  893. "Looping Brothers", "Bartof Café, Frederiksber.

    Tidspunkt: 4. juli 2012 21:00

  894. "Tumult", "Tivoli", København

    Tidspunkt: 9. juli 2012 19:30

  895. "Trio Klezmer" "Tivoli", København

    Tidspunkt: 16. juli 2012 19:30

  896. HAVNEDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 18. juli 2012 19:30

  897. Korrö-festivalen

    Tidspunkt: 23. juli 2012 20:00

  898. Korrö 2012 - 26-29 juli, Småland, Sverige

    Tidspunkt: 26. juli 2012 20:003 indlæg

  899. "Fiolministeriet", "Tivoli", København

    Tidspunkt: 30. juli 2012 19:30

  900. ROSKILDE SPILLEMANDSSTÆVNE 2012

    Tidspunkt: 4. august 2012 14:003 indlæg

  901. FLYTTET ROSKILDE SPILLEMANDSSTÆVNE

    Tidspunkt: 4. august 2012 20:00

  902. "Nordic"(S), "Tivoli", København

    Tidspunkt: 6. august 2012 19:30

  903. HAVNEDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 8. august 2012 19:30

  904. Musik over Præstø Fjord Folk Festival / spilletræf

    Tidspunkt: 9. august 2012 15:002 indlæg

  905. "Oldtime Træf 2012" 14.-16. Sept. i KAttinge

    Tidspunkt: 10. august 2012 20:00

  906. HAVNEDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 15. august 2012 19:30

  907. Sommerdans på Kajen

    Tidspunkt: 16. august 2012 19:00

  908. CD-release m. koncerter, "Litteraturhaus", København N

    Tidspunkt: 16. august 2012 20:00

  909. "Basar Blå"(S), Tivoli, København

    Tidspunkt: 20. august 2012 19:30

  910. Oldtime-jam, "Mellemrummet", Nørrebro

    Tidspunkt: 21. august 2012 19:00

  911. "Tønder Festival 2012", Tønder, Jylland

    Tidspunkt: 26. august 2012 20:00

  912. TAKO LAKO

    Tidspunkt: 27. august 2012 19:30

  913. SIDSTE HAVNEDANS I ÅR!!

    Tidspunkt: 29. august 2012 19:30

  914. Husorkester KFMH-bal

    Tidspunkt: 1. september 2012 19:002 indlæg

  915. The Seamus Cahill Band - irsk, "Bartof", Frederiksberg

    Tidspunkt: 1. september 2012 21:00

  916. "Jansberg Band", "Tivoli", København

    Tidspunkt: 3. september 2012 19:30

  917. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 3.10.12

    Tidspunkt: 3. september 2012 19:30

  918. NYE TIDER ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 5. september 2012 19:30

  919. Højbystævnet 7-9 september

    Tidspunkt: 7. september 2012 18:002 indlæg

  920. "Nordik tree"(S/F), "Tivoli", København

    Tidspunkt: 10. september 2012 19:30

  921. JPP, (Fin) Tivoli, København

    Tidspunkt: 10. september 2012 19:302 indlæg

  922. JPP AFLYST, MEN...................

    Tidspunkt: 10. september 2012 19:30

  923. ONSDAGSDANS I ROSKILDE

    Tidspunkt: 12. september 2012 19:30

  924. "Trollska Polska", "Klaverfabrikken", Hillerød

    Tidspunkt: 14. september 2012 16:30

  925. Alan Ried & Rob Van Sante, Folk Club Copenhagen, Frederiksberg

    Tidspunkt: 14. september 2012 20:00

  926. Ramslag d.14. september

    Tidspunkt: 14. september 2012 20:00

  927. ONSDAGSDANS I ROSKILDE

    Tidspunkt: 19. september 2012 19:30

  928. Åbningsbal og workshopdag i Roskilde

    Tidspunkt: 22. september 2012 10:002 indlæg

  929. "Goodland Trio", "Kroteket" ,Nørrebro

    Tidspunkt: 22. september 2012 21:00

  930. "GodtFolk 2012", Fanø

    Tidspunkt: 23. september 2012 16:00

  931. ONSDAGSDANS I ROSKILDE

    Tidspunkt: 26. september 2012 19:30

  932. Læsøbal i Køge!!!

    Tidspunkt: 28. september 2012 19:30

  933. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 3.10.12

    Tidspunkt: 3. oktober 2012 19:30

  934. Knejpefestival

    Tidspunkt: 5. oktober 2012 17:003 indlæg

  935. "Høstfest på Lindegården", Kgs. Lyngby

    Tidspunkt: 5. oktober 2012 18:00

  936. "Niamh Ni Charra Band (irland), "Café Bartof", Frederiksberg

    Tidspunkt: 5. oktober 2012 21:00

  937. Bjergstedbal

    Tidspunkt: 6. oktober 2012 20:00

  938. KFMH Husorkester

    Tidspunkt: 6. oktober 2012 20:00

  939. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 10. oktober 2012 19:30

  940. "The New Rope String Band", "Gimle", Roskilde

    Tidspunkt: 11. oktober 2012 20:00

  941. Maja Jacobsen (DK) & David Boulanger (Quebec), "Café Bartof", Frederiskberg

    Tidspunkt: 11. oktober 2012 21:00

  942. Ramslag

    Tidspunkt: 12. oktober 2012 20:00

  943. The New Rope String Band, "Baltoppen"

    Tidspunkt: 16. oktober 2012 19:30

  944. ONSDAGSDANSEN IROSKILDE

    Tidspunkt: 17. oktober 2012 19:30

  945. "Trio Mio og Ulvsand&Hjetland,"Metronomen". Frederiksber

    Tidspunkt: 19. oktober 2012 20:00

  946. Dansekursus på smuk svensk ødegård

    Tidspunkt: 20. oktober 2012 13:00

  947. Workshop for dansere og spillemænd/kvinder

    Tidspunkt: 21. oktober 2012 10:00

  948. Danselaboratoriet

    Tidspunkt: 23. oktober 2012 20:00

  949. ONSDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 24. oktober 2012 20:00

  950. Frøbel-dansksvensk bal

    Tidspunkt: 26. oktober 2012 20:00

  951. Tsuumi Sound System, (Fin) Gimle

    Tidspunkt: 26. oktober 2012 20:302 indlæg

  952. "Tsuumi Sound System" (SF), "Global", Nørrebro

    Tidspunkt: 27. oktober 2012 21:002 indlæg

  953. Danselaboratoriet

    Tidspunkt: 28. oktober 2012 11:00

  954. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 31.10.12

    Tidspunkt: 31. oktober 2012 19:30

  955. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 14. november 2012 19:30

  956. "Roots Music Festival", København

    Tidspunkt: 16. november 2012 19:30

  957. Kristian Bugge solo i Sveriges Radio P2

    Tidspunkt: 18. november 2012 20:002 indlæg

  958. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 21. november 2012 19:30

  959. Frederiksberg folkemusikhus

    Tidspunkt: 23. november 2012 20:00

  960. "Ash plant" + Christopher Davis Maack, "Bartof Café, Frederiksberg

    Tidspunkt: 23. november 2012 21:00

  961. Lydom, Høirup & Bugge på Klaverfabrikken

    Tidspunkt: 7. december 2012 16:30

  962. Petter Dufvasstämman i Gunnebo

    Tidspunkt: 9. december 2012 20:002 indlæg

  963. PROGRAMÆNDRING ONSDAGSDANSEN

    Tidspunkt: 12. december 2012 20:00

  964. Folkemusik Video og lyd optagelser

    Tidspunkt: 17. december 2012 20:00

  965. Folkemusik Video og lyd optagelser

    Tidspunkt: 17. december 2012 20:00

  966. Oldtime jam, "Mellemrummet", Nørrebro

    Tidspunkt: 18. december 2012 19:00

  967. ÅBENT BÅLHUS på Musik over Præstø Fjord

    Tidspunkt: 21. december 2012 16:00

  968. Dine Video og lydoptagelser

    Tidspunkt: 22. december 2012 20:00

  969. POLSKA-bal i Indre By Kulturhus

    Tidspunkt: 3. januar 2013 19:00

  970. POLSKA-bal i Indre By Kulturhus

    Tidspunkt: 3. januar 2013 19:00

  971. Workshop med Kerstin Backlin

    Tidspunkt: 5. januar 2013 10:00

  972. Folkedans gratis hos Fejltrin 9./!. ,19.30!

    Tidspunkt: 9. januar 2013 19:30

  973. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 9.1.13

    Tidspunkt: 9. januar 2013 20:00

  974. Habadekuk på Huset

    Tidspunkt: 9. februar 2013 20:002 indlæg

  975. Polzka praqtica

    Tidspunkt: 12. februar 2013 19:15

  976. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 13.2.13

    Tidspunkt: 13. februar 2013 19:30

  977. Dobbeltbal i Roskile med Jæ sweewers og Lang Linken

    Tidspunkt: 16. februar 2013 20:00

  978. Polzka praqtica

    Tidspunkt: 19. februar 2013 19:15

  979. BODA-toget på Frøbel

    Tidspunkt: 22. februar 2013 20:00

  980. Café Bartof

    Tidspunkt: 23. februar 2013 18:00

  981. Søborg Vognfjederfabrik samt Folkets Hus Spillefolk i KFMH

    Tidspunkt: 2. marts 2013 19:30

  982. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 6.3.13

    Tidspunkt: 6. marts 2013 19:30

  983. Ramslag

    Tidspunkt: 8. marts 2013 21:002 indlæg

  984. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 13.3.12

    Tidspunkt: 13. marts 2013 19:30

  985. Kbh. Folk jam

    Tidspunkt: 13. marts 2013 21:00

  986. OSNDAGSDANSEN I ROSKILDE 20.3.13

    Tidspunkt: 20. marts 2013 19:30

  987. lukkarin heikin polkka

    Tidspunkt: 22. marts 2013 20:00

  988. Workshop med Lena Jonsson

    Tidspunkt: 23. marts 2013 11:00

  989. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 27.3

    Tidspunkt: 27. marts 2013 19:30

  990. Polzka praqtica

    Tidspunkt: 2. april 2013 19:15

  991. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 3.4

    Tidspunkt: 3. april 2013 19:30

  992. Västerdala-workshop

    Tidspunkt: 6. april 2013 10:002 indlæg

  993. Dobbelt Op samt Folkets Hus Spillefolk i KFMH

    Tidspunkt: 6. april 2013 19:30

  994. GJALDERKORet søger sangere

    Tidspunkt: 7. april 2013 17:00

  995. Koncert Krudttønden

    Tidspunkt: 9. april 2013 20:002 indlæg

  996. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 10.4

    Tidspunkt: 10. april 2013 19:30

  997. KBH Folk Jam onsdag d. 10. april,; Huset i Magstræde, København

    Tidspunkt: 10. april 2013 21:002 indlæg

  998. Ramslag

    Tidspunkt: 12. april 2013 21:00

  999. Peter Bastian & Nikola Jankov (DK/BUL), "Global", Nørrebro

    Tidspunkt: 12. april 2013 21:00

  1000. MATINE KONCERT

    Tidspunkt: 15. april 2013 16:002 indlæg

  1001. MUNDO - MANDAGE I TIVOLI 2013

    Tidspunkt: 15. april 2013 19:00

  1002. Koncert og dans med Johanna Adele Jüssi trio ( EST/DK) i Stefanskirken 17. april

    Tidspunkt: 17. april 2013 19:00

  1003. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 17,4

    Tidspunkt: 17. april 2013 19:30

  1004. Vanløse Almindelige Danseorkester samt Frøberg på Frøbel

    Tidspunkt: 19. april 2013 20:00

  1005. Workshop i KULNING m Helle Thun

    Tidspunkt: 20. april 2013 10:00

  1006. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE24,4

    Tidspunkt: 24. april 2013 19:30

  1007. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 1.5.

    Tidspunkt: 1. maj 2013 19:30

  1008. Ramslag

    Tidspunkt: 3. maj 2013 20:002 indlæg

  1009. Piraterne samt Folkets Hus Spillefolk i KFMH

    Tidspunkt: 4. maj 2013 19:30

  1010. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 8.5.

    Tidspunkt: 8. maj 2013 19:30

  1011. KBH Folk Jam onsdag d. 8. maj,; Huset i Magstræde, København

    Tidspunkt: 8. maj 2013 21:00

  1012. Workshop i KULNING Helle Thun

    Tidspunkt: 10. maj 2013 10:00

  1013. Ivo Papasov & His Wedding Band, (Bulgarnien), "Global", Nørrebro

    Tidspunkt: 11. maj 2013 21:00

  1014. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 15.5.

    Tidspunkt: 15. maj 2013 19:30

  1015. Dobbeltkoncert m. ULC og Rannok, Ideal Bar - VEGA, Vesterbro, København

    Tidspunkt: 17. maj 2013 20:00

  1016. Pinsefestival i Sønderho, SønderhoForsamlingshus, Fanø

    Tidspunkt: 18. maj 2013 20:00

  1017. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 22.5.

    Tidspunkt: 22. maj 2013 19:30

  1018. Dobbelt Op samt Frøberg på Frøbel

    Tidspunkt: 24. maj 2013 20:00

  1019. Skäralidstämman

    Tidspunkt: 25. maj 2013 14:00

  1020. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 29.5.

    Tidspunkt: 29. maj 2013 19:30

  1021. Baltic Crossing hos Folk Roskilde på "Gimle

    Tidspunkt: 30. maj 2013 20:00

  1022. "Baltic Crossing", Folkclub Copenhagen, "Metronomen", Frederiksberg

    Tidspunkt: 31. maj 2013 20:00

  1023. Aldershvilestævne

    Tidspunkt: 2. juni 2013 11:002 indlæg

  1024. HAVNEDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 5. juni 2013 19:30

  1025. Bus til Ransäterstämman !

    Tidspunkt: 5. juni 2013 21:00

  1026. Folkemusik på Fattiggåren

    Tidspunkt: 6. juni 2013 16:00

  1027. Ransätersstämman 6-9 juni 2013!, Värmland, Sverige

    Tidspunkt: 6. juni 2013 20:002 indlæg

  1028. "Fest i Ribe", Ribe, Jylland

    Tidspunkt: 8. juni 2013 00:00

  1029. "JPP", Finland, "Tivoli", København

    Tidspunkt: 10. juni 2013 19:002 indlæg

  1030. KBH Folk Jam; Huset i Magstræde, København

    Tidspunkt: 12. juni 2013 20:00

  1031. KBH Folk Jam onsdag d. 5. juni,; Huset i Magstræde, København

    Tidspunkt: 12. juni 2013 20:00

  1032. Cæsiliekoret synger polskaer, "Rundetårn", Københan

    Tidspunkt: 13. juni 2013 20:00

  1033. Degebergastämman 14-16 juni 2013

    Tidspunkt: 14. juni 2013 19:00

  1034. HAVNEDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 26. juni 2013 19:30

  1035. TOBAKSSPINNARSTÄMMAN, Nås, Vesterdalarne, Sverige

    Tidspunkt: 28. juni 2013 20:00

  1036. Ølejr på Avernakø

    Tidspunkt: 6. juli 2013 12:00

  1037. Uldum Gademusikfestival

    Tidspunkt: 6. juli 2013 13:15

  1038. Dansekursus i Skåne

    Tidspunkt: 8. juli 2013 12:00

  1039. ROSKILDE SPILLEMANDSSTÆVNE 2013

    Tidspunkt: 13. juli 2013 20:00

  1040. Folkamok 2,0, "Studenterhuset", København

    Tidspunkt: 14. juli 2013 19:00

  1041. Festivalen Folkrot 2013 19 - 20 juli, Simonstorp, Sverige

    Tidspunkt: 19. juli 2013 20:002 indlæg

  1042. "Väsen", Sverige, "Tivoli", København

    Tidspunkt: 22. juli 2013 19:00

  1043. HAVNEDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 23. juli 2013 20:00

  1044. Korrö Folkmusikfestival 2013, 25-28 juli, Sverige

    Tidspunkt: 25. juli 2013 20:00

  1045. "LYY", (S) "Tivoli", København

    Tidspunkt: 29. juli 2013 19:00

  1046. HAVNEDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 31. juli 2013 19:30

  1047. ROSKILDE RIGSSPILLEMANDSSTÆVNE 2013

    Tidspunkt: 3. august 2013 10:30

  1048. "Stockholm Folk" Festival, Hesselby Slot, Sverige

    Tidspunkt: 9. august 2013 20:00

  1049. Harald Haugaard i Tivoli

    Tidspunkt: 12. august 2013 19:00

  1050. Husorkester hos Københavns Folkemusikhus

    Tidspunkt: 17. august 2013 20:00

  1051. HAVNEDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 28. august 2013 19:30

  1052. Skabssvenskerne samt Folkets Hus Spillefolk i Valhalsgade

    Tidspunkt: 31. august 2013 19:30

  1053. Husorkester hos Københavns Folkemusikhus

    Tidspunkt: 31. august 2013 21:152 indlæg

  1054. "Trias" (DK), Tivoli, København

    Tidspunkt: 2. september 2013 19:00

  1055. Sommerfest på Café Kram

    Tidspunkt: 5. september 2013 14:00

  1056. Højbystævnet 2013, Højby, Fyn.

    Tidspunkt: 6. september 2013 17:002 indlæg

  1057. Grebbestad Folkmusikfestivl 2013, 6-8 sept, Sverige

    Tidspunkt: 6. september 2013 20:00

  1058. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 11.9

    Tidspunkt: 11. september 2013 19:30

  1059. Copenhagen Irish Festival 7-10. nov, København

    Tidspunkt: 12. september 2013 20:00

  1060. "Godtfolk",13-15 sept.. Fanø

    Tidspunkt: 13. september 2013 20:00

  1061. Oldtime-træf, Kattinge

    Tidspunkt: 13. september 2013 20:00

  1062. "Duo Stemya" (S), Den Svenske Kirke , Østerbro

    Tidspunkt: 14. september 2013 18:00

  1063. Elof & Wamberg, Kroteket, Nørrebro

    Tidspunkt: 14. september 2013 21:00

  1064. Sonja skal begraves

    Tidspunkt: 15. september 2013 14:00

  1065. Jensen& Bugge med Mr. Lamb,PH-cafeen, Vesterbro

    Tidspunkt: 15. september 2013 19:30

  1066. Hazelius Hedin, "Tivoli", København

    Tidspunkt: 16. september 2013 19:00

  1067. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 18.9

    Tidspunkt: 18. september 2013 19:30

  1068. Udespil på Fællesgården

    Tidspunkt: 19. september 2013 14:30

  1069. Roskilde Folkedanserlaug holder åbningsbal

    Tidspunkt: 21. september 2013 20:00

  1070. "Himmerland", Kroteket, Nørrebro

    Tidspunkt: 21. september 2013 21:00

  1071. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 25.9

    Tidspunkt: 24. september 2013 20:00

  1072. Impuls Trio i Herfølge Kirke

    Tidspunkt: 25. september 2013 19:30

  1073. Ramslag i Metronomen

    Tidspunkt: 27. september 2013 20:002 indlæg

  1074. Bjergsted Bal, Impuls Trio

    Tidspunkt: 28. september 2013 20:00

  1075. Husorkester hos Københavns Folkemusikhus

    Tidspunkt: 30. september 2013 20:004 indlæg

  1076. Habadekuk hos Folk Roskilde

    Tidspunkt: 3. oktober 2013 20:00

  1077. Jensen & Bugge Band på Lolland!

    Tidspunkt: 3. oktober 2013 20:00

  1078. Folkfesten

    Tidspunkt: 5. oktober 2013 10:00

  1079. FolkJAM i Huset i Magstrædet, København

    Tidspunkt: 9. oktober 2013 19:00

  1080. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 9.10.

    Tidspunkt: 9. oktober 2013 19:30

  1081. Linköpings Folkmusikfestival 2013, Sverige

    Tidspunkt: 11. oktober 2013 20:00

  1082. Dans-Henriks fødselsdag

    Tidspunkt: 12. oktober 2013 13:00

  1083. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 16.10

    Tidspunkt: 16. oktober 2013 19:30

  1084. Ramslag i Metronomen

    Tidspunkt: 18. oktober 2013 20:002 indlæg

  1085. Udespil ved Uddeling af Fredsprisen 2013

    Tidspunkt: 20. oktober 2013 12:00

  1086. Musik ved Uddeling af fredspris 2013

    Tidspunkt: 20. oktober 2013 13:30

  1087. Musik ved Uddeling af fredspris 2013

    Tidspunkt: 20. oktober 2013 13:30

  1088. NB: kl 15.00 Gratis Stygerworkshop..og kl.19.30 Gratis koncert

    Tidspunkt: 23. oktober 2013 15:00

  1089. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 23.10

    Tidspunkt: 23. oktober 2013 19:30

  1090. Strygerworkshoppen som facebook-event

    Tidspunkt: 24. oktober 2013 15:05

  1091. Gratis Strygerworkshop kl 15.00, Gratis koncert kl 19.30

    Tidspunkt: 24. oktober 2013 19:30

  1092. Og her den gratis koncert som fb-event!

    Tidspunkt: 24. oktober 2013 19:30

  1093. møde mellem mester spillemænd fra usa, danmark og sverige

    Tidspunkt: 25. oktober 2013 18:302 indlæg

  1094. Udespil hos Frederiksberg Folkemusikhus "Frøbel"

    Tidspunkt: 25. oktober 2013 20:00

  1095. Basco & DR Big Bandet, Koncerthuset, DR-byen

    Tidspunkt: 25. oktober 2013 20:00

  1096. FOLKAMOK 3,0, Studenterhuset, København

    Tidspunkt: 26. oktober 2013 19:00

  1097. BODA-samspil inden toget

    Tidspunkt: 27. oktober 2013 11:00

  1098. Helge Larsen på Black Swan

    Tidspunkt: 29. oktober 2013 19:00

  1099. Danseworkshop polska begyndere/let øvede

    Tidspunkt: 29. oktober 2013 19:15

  1100. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 30.10

    Tidspunkt: 30. oktober 2013 19:00

  1101. Helge Larsen spiller til "GENERATIONERNE MØDES"

    Tidspunkt: 31. oktober 2013 13:30

  1102. POLSKA-bal med BODA-toget

    Tidspunkt: 1. november 2013 19:00

  1103. Fuur samt Folkets Hus Spillefolk på Hillerødgade Skole

    Tidspunkt: 2. november 2013 19:30

  1104. "Trio Mio", "Blågårds Apotek", Nørrebro

    Tidspunkt: 2. november 2013 21:00

  1105. Husorkester hos Københavns Folkemusikhus

    Tidspunkt: 2. november 2013 21:15

  1106. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 6.11

    Tidspunkt: 6. november 2013 19:30

  1107. Udespil i klaverfabrikken

    Tidspunkt: 9. november 2013 20:002 indlæg

  1108. Copenhagen Irisk Festiva 7-10 nov.l, København

    Tidspunkt: 10. november 2013 20:00

  1109. OSNDAGSDANSEN I ROSKILDE 13.11.13

    Tidspunkt: 13. november 2013 19:30

  1110. Ramslag i Metronomen

    Tidspunkt: 15. november 2013 20:003 indlæg

  1111. Dagskursus med 4. workshops i Skjørping

    Tidspunkt: 16. november 2013 10:00

  1112. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 20.11.13

    Tidspunkt: 20. november 2013 19:30

  1113. Folkedansernes Julebal i Roskilde

    Tidspunkt: 23. november 2013 20:00

  1114. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 27.11.13

    Tidspunkt: 27. november 2013 19:30

  1115. CD-release Sandby Skole, Lolland

    Tidspunkt: 29. november 2013 18:00

  1116. KATTINGE WEEKEND

    Tidspunkt: 29. november 2013 18:002 indlæg

  1117. DMA-Folk, "Jazz House", København

    Tidspunkt: 30. november 2013 20:00

  1118. Julemarked, Tadre Mølle, Tølløse

    Tidspunkt: 1. december 2013 10:00

  1119. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 4.12

    Tidspunkt: 4. december 2013 19:30

  1120. FRØBEL JULEBAL 20-2330. Kom og spil med.

    Tidspunkt: 6. december 2013 20:00

  1121. NB: Folk Fiddle band @ Nutid

    Tidspunkt: 7. december 2013 14:00

  1122. Julebal med IC4 samt Vanløse Alm. Danseorkester på Hillerødgade Skole

    Tidspunkt: 7. december 2013 19:30

  1123. Prisuddeling med musik: GELSTED - KIRK - SCHERFIG Fonden

    Tidspunkt: 8. december 2013 14:00

  1124. Kbh. Folkjam, Hustet i Magstrædet, København

    Tidspunkt: 11. december 2013 19:002 indlæg

  1125. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 11.12

    Tidspunkt: 11. december 2013 19:30

  1126. Juleramslag i metronomen

    Tidspunkt: 13. december 2013 20:002 indlæg

  1127. Orkesterworkshop

    Tidspunkt: 17. december 2013 20:00

  1128. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 18.12

    Tidspunkt: 18. december 2013 19:30

  1129. Bjergstedbal med Knorifas

    Tidspunkt: 28. december 2013 20:00

  1130. Spil Nytårsdag

    Tidspunkt: 1. januar 2014 14:00

  1131. POLSKA-bal i Indre By Kulturhus

    Tidspunkt: 3. januar 2014 19:002 indlæg

  1132. Nytårsbal med Knorifas på Hillerødgade Skole

    Tidspunkt: 4. januar 2014 19:30

  1133. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 8.1.14

    Tidspunkt: 8. januar 2014 19:30

  1134. Ramslag i Metronomen

    Tidspunkt: 10. januar 2014 20:002 indlæg

  1135. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 15.1.14

    Tidspunkt: 15. januar 2014 19:30

  1136. OlgaPolka spiller til dans i Valhalsgade - Danstinget

    Tidspunkt: 17. januar 2014 21:00

  1137. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 22.1.14

    Tidspunkt: 22. januar 2014 19:30

  1138. Sønderhobal Operaen, Christiania

    Tidspunkt: 25. januar 2014 21:002 indlæg

  1139. Lydom, Bugge & Høirup triokoncert!

    Tidspunkt: 28. januar 2014 19:30

  1140. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 29.1.14

    Tidspunkt: 29. januar 2014 19:30

  1141. Thybal i Kbh!

    Tidspunkt: 1. februar 2014 19:30

  1142. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 5.2.2014

    Tidspunkt: 5. februar 2014 19:30

  1143. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 12.2.2014

    Tidspunkt: 12. februar 2014 19:30

  1144. Zenobia livekoncert i DK4 - publikum søges

    Tidspunkt: 12. februar 2014 20:00

  1145. Folk-Jam

    Tidspunkt: 12. februar 2014 20:002 indlæg

  1146. Sønderhodag i Roskilde

    Tidspunkt: 15. februar 2014 13:00

  1147. Piraterne og Folkets Hus Spillefolk på Hillerødgade Skole

    Tidspunkt: 19. februar 2014 19:00

  1148. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 26.2.2014

    Tidspunkt: 19. februar 2014 20:00

  1149. Spillemands-jam

    Tidspunkt: 26. februar 2014 18:30

  1150. Bal i Københavns Folkemusikhus

    Tidspunkt: 1. marts 2014 21:15

  1151. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 5.3

    Tidspunkt: 5. marts 2014 20:00

  1152. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 12.3

    Tidspunkt: 12. marts 2014 19:30

  1153. Ramslag i Metronomen

    Tidspunkt: 14. marts 2014 20:002 indlæg

  1154. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 19.3

    Tidspunkt: 19. marts 2014 19:30

  1155. Spillemandsjam

    Tidspunkt: 26. marts 2014 19:002 indlæg

  1156. Spillemandsjam

    Tidspunkt: 26. marts 2014 19:002 indlæg

  1157. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 26.3

    Tidspunkt: 26. marts 2014 19:30

  1158. BAL I ROSKILDE 29.3.14

    Tidspunkt: 29. marts 2014 19:30

  1159. Danseundervisning svensk polska - 1/4 og 8/4

    Tidspunkt: 1. april 2014 19:15

  1160. Jensen & Bugge bal i Kbhs Folkemusikhus

    Tidspunkt: 5. april 2014 19:30

  1161. Spillekursus med Hans Röjås 6/4

    Tidspunkt: 6. april 2014 10:00

  1162. Mazurka free style

    Tidspunkt: 6. april 2014 13:00

  1163. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 9.4.

    Tidspunkt: 9. april 2014 19:30

  1164. MUNDOMANDAGE I TIVOLI

    Tidspunkt: 11. april 2014 20:00

  1165. Ramslag i Metronomen

    Tidspunkt: 11. april 2014 20:002 indlæg

  1166. RAMSLAG i Metronomen

    Tidspunkt: 11. april 2014 20:00

  1167. POLSKA-bal i Indre By Kulturhus 12/4

    Tidspunkt: 12. april 2014 18:00

  1168. Bjergstedbal

    Tidspunkt: 12. april 2014 20:00

  1169. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 16.4

    Tidspunkt: 16. april 2014 19:30

  1170. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 23.4

    Tidspunkt: 23. april 2014 19:30

  1171. Udespil

    Tidspunkt: 23. april 2014 21:002 indlæg

  1172. Topper & Barslund, Kroteket, Nørrebro

    Tidspunkt: 24. april 2014 20:00

  1173. Karl Skaarups Jubilæumsfest i Thy

    Tidspunkt: 24. april 2014 20:00

  1174. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 19.2.2014

    Tidspunkt: 24. april 2014 20:00

  1175. Nytårskoncert i Cph Folk Club

    Tidspunkt: 24. april 2014 20:00

  1176. Workshop i Kulturstationen Vanløse

    Tidspunkt: 26. april 2014 14:00

  1177. Generalforsamling Folkets Hus Spillefolk

    Tidspunkt: 27. april 2014 14:00

  1178. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 30.4

    Tidspunkt: 30. april 2014 19:30

  1179. Kbh Folkemusikhus på Hillerødgade skole

    Tidspunkt: 3. maj 2014 19:30

  1180. Calum Stewart & Heikki Bourgault

    Tidspunkt: 4. maj 2014 19:30

  1181. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 7.5.

    Tidspunkt: 7. maj 2014 19:30

  1182. Petter Dufvastämman 2014

    Tidspunkt: 9. maj 2014 19:00

  1183. RAMSLAG i Metronomen

    Tidspunkt: 9. maj 2014 20:00

  1184. Ramslag i Metronomen

    Tidspunkt: 9. maj 2014 20:00

  1185. RAMSLAG i Metronomen

    Tidspunkt: 9. maj 2014 20:002 indlæg

  1186. Havedag på tagterrassen på Kulturstationen Vanløse

    Tidspunkt: 10. maj 2014 10:00

  1187. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 14.5.

    Tidspunkt: 14. maj 2014 19:30

  1188. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 21.5.

    Tidspunkt: 21. maj 2014 19:30

  1189. Bjergstedbal

    Tidspunkt: 24. maj 2014 20:00

  1190. Ramslag i Metronomen.

    Tidspunkt: 27. maj 2014 20:00

  1191. Ramslag i Metronomen.

    Tidspunkt: 27. maj 2014 20:00

  1192. Ramslag i Metronomen.

    Tidspunkt: 27. maj 2014 20:00

  1193. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 28.5.

    Tidspunkt: 28. maj 2014 19:30

  1194. Spillemands-jam og dans for alle aldre

    Tidspunkt: 28. maj 2014 20:002 indlæg

  1195. Svensk Folkemusik Workshop

    Tidspunkt: 31. maj 2014 14:00

  1196. Habadekuk CD release koncert på Global!

    Tidspunkt: 31. maj 2014 21:00

  1197. Aldershvilestævne 2014

    Tidspunkt: 1. juni 2014 12:003 indlæg

  1198. HAVNEDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 4. juni 2014 19:30

  1199. Ransäterstämman 5 - 8 juni, Värmland, Sverige

    Tidspunkt: 5. juni 2014 20:00

  1200. Folkets Hus Spillefolk på Frilandsmuseet

    Tidspunkt: 9. juni 2014 12:30

  1201. HAVNEDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 11. juni 2014 19:30

  1202. Udespil

    Tidspunkt: 12. juni 2014 16:00

  1203. RAMSLAG i Metronomen

    Tidspunkt: 13. juni 2014 20:002 indlæg

  1204. Folkemusik på Fattiggården

    Tidspunkt: 13. juni 2014 20:00

  1205. Ramslag i Metronomen

    Tidspunkt: 13. juni 2014 20:002 indlæg

  1206. RAMSLAG i Metronomen

    Tidspunkt: 13. juni 2014 20:00

  1207. HAVNEDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 18. juni 2014 19:30

  1208. Onsdags-jam på Kulturstationen Vanløse

    Tidspunkt: 25. juni 2014 19:00

  1209. Onsdags-jam på Kulturstationen Vanløse

    Tidspunkt: 25. juni 2014 19:00

  1210. HAVNEDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 25. juni 2014 19:30

  1211. Udespil Folkevirke

    Tidspunkt: 26. juni 2014 17:00

  1212. HAVNEDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 2. juli 2014 19:30

  1213. Avernakø sommerlejr

    Tidspunkt: 5. juli 2014 12:00

  1214. HAVNEDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 9. juli 2014 19:30

  1215. Roskilde Spillemandsstævne 2+3 august 2014

    Tidspunkt: 2. august 2014 14:002 indlæg

  1216. Musik over Præstø Fjord Nordisk Folk Festival

    Tidspunkt: 7. august 2014 19:00

  1217. Torsdags SLOW-JAM i Folkets Hus

    Tidspunkt: 9. august 2014 20:00

  1218. Calum Stewart (SCO) & Heikki Bourgault (FR) i Tivoli

    Tidspunkt: 11. august 2014 19:00

  1219. Torsdags SLOW-JAM i Folkets Hus

    Tidspunkt: 11. august 2014 20:00

  1220. Torsdags SLOW-JAM i Folkets Hus

    Tidspunkt: 13. august 2014 20:00

  1221. Torsdags SLOW-JAM i Folkets Hus

    Tidspunkt: 16. august 2014 20:00

  1222. Torsdags SLOW-JAM i Folkets Hus

    Tidspunkt: 18. august 2014 20:00

  1223. Torsdags SLOW-JAM i Folkets Hus

    Tidspunkt: 20. august 2014 20:00

  1224. Musik på Engen, Vanløse.

    Tidspunkt: 23. august 2014 13:30

  1225. POLSKA-bal i Indre By Kulturhus

    Tidspunkt: 23. august 2014 18:003 indlæg

  1226. Torsdags SLOW-JAM i Folkets Hus

    Tidspunkt: 25. august 2014 20:00

  1227. SIDSTE HAVNEDANS I ÅR

    Tidspunkt: 27. august 2014 19:30

  1228. Torsdags SLOW-JAM i Folkets Hus

    Tidspunkt: 27. august 2014 20:00

  1229. KFMH i Valhalsgade FHS spiller efter pasusen

    Tidspunkt: 30. august 2014 19:30

  1230. Torsdags SLOW-JAM i Folkets Hus

    Tidspunkt: 4. september 2014 20:00

  1231. Dobbeltkoncert med Rydvall/Mjelva og Svøbsk

    Tidspunkt: 5. september 2014 20:00

  1232. Danse workshop Sønderhoning med Peter Uhrbrandt

    Tidspunkt: 6. september 2014 14:00

  1233. Åbent Hus i Kulturstationen

    Tidspunkt: 6. september 2014 20:002 indlæg

  1234. Dobbeltkoncert med Ale Möller trio og Dreamers Circus

    Tidspunkt: 7. september 2014 20:00

  1235. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 10. september

    Tidspunkt: 10. september 2014 19:30

  1236. Torsdags SLOW-JAM i Folkets Hus

    Tidspunkt: 11. september 2014 20:00

  1237. Ramslag i Metronomen

    Tidspunkt: 12. september 2014 20:00

  1238. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 17. september

    Tidspunkt: 17. september 2014 19:30

  1239. Torsdags SLOW-JAM i Folkets Hus

    Tidspunkt: 18. september 2014 20:00

  1240. Udespil Fælledgården

    Tidspunkt: 23. september 2014 12:30

  1241. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 24. september

    Tidspunkt: 24. september 2014 19:30

  1242. Torsdags SLOW-JAM i Folkets Hus

    Tidspunkt: 25. september 2014 20:00

  1243. En danseaften med Frøberg på KULTURSTATIONEN VANLØSE

    Tidspunkt: 27. september 2014 20:00

  1244. Bjergstedbal

    Tidspunkt: 27. september 2014 20:00

  1245. Økologisk Høstmarked - Vanløse deler frugten

    Tidspunkt: 28. september 2014 20:00

  1246. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 1.10

    Tidspunkt: 1. oktober 2014 19:30

  1247. Torsdags SLOW-JAM i Folkets Hus

    Tidspunkt: 2. oktober 2014 20:00

  1248. Sammenspil, Percussion, Akkordspil

    Tidspunkt: 4. oktober 2014 10:00

  1249. Folkefest i Kulturstationen

    Tidspunkt: 4. oktober 2014 16:003 indlæg

  1250. Ken Gudman Prisen 2014 - går til folkemusikken.

    Tidspunkt: 5. oktober 2014 20:00

  1251. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 8.10

    Tidspunkt: 8. oktober 2014 19:30

  1252. Torsdags SLOWJAM i Folkets Hus

    Tidspunkt: 9. oktober 2014 20:00

  1253. Spilleweekend i Høveltehytten

    Tidspunkt: 10. oktober 2014 16:002 indlæg

  1254. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 15.10

    Tidspunkt: 15. oktober 2014 19:30

  1255. RAMSLAG i Metronomen

    Tidspunkt: 17. oktober 2014 20:002 indlæg

  1256. Spillemandsjam og madklubben kys

    Tidspunkt: 22. oktober 2014 19:00

  1257. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 22.10

    Tidspunkt: 22. oktober 2014 19:30

  1258. Baltic Crossing hos Drauget

    Tidspunkt: 28. oktober 2014 19:30

  1259. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 29.10

    Tidspunkt: 29. oktober 2014 19:30

  1260. Baltic Crossing hos Marjatta

    Tidspunkt: 30. oktober 2014 19:00

  1261. Rannok kvartet i metronomen

    Tidspunkt: 31. oktober 2014 20:00

  1262. KFMH i Hillerødsgade skole FHS spiller efter pasusen

    Tidspunkt: 1. november 2014 19:302 indlæg

  1263. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 5.11

    Tidspunkt: 5. november 2014 19:30

  1264. Klaverfabrikkens Festival-weekend begynder !!!

    Tidspunkt: 6. november 2014 19:303 indlæg

  1265. Torsdags SLOW-JAM i Folkets Hus

    Tidspunkt: 6. november 2014 20:00

  1266. Baltic Crossing i Hillerød

    Tidspunkt: 7. november 2014 19:30

  1267. Klaverfabrikkens Festival slutter (lørdag)

    Tidspunkt: 8. november 2014 10:302 indlæg

  1268. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 12.11

    Tidspunkt: 12. november 2014 19:30

  1269. Ramslag i Metronomen

    Tidspunkt: 14. november 2014 20:002 indlæg

  1270. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 19.11

    Tidspunkt: 19. november 2014 19:30

  1271. Polska bal med Skabssvenskerne i Indre By Kulturhus

    Tidspunkt: 22. november 2014 19:002 indlæg

  1272. Spillemands-jam på Kulturstationen Vanløse

    Tidspunkt: 26. november 2014 19:00

  1273. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 26.11

    Tidspunkt: 26. november 2014 19:30

  1274. Spilleweekend på Kattinge Verk

    Tidspunkt: 28. november 2014 18:002 indlæg

  1275. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 3.12

    Tidspunkt: 3. december 2014 19:30

  1276. Torsdags SLOW-JAM i Folkets Hus

    Tidspunkt: 4. december 2014 20:00

  1277. KFMH på Kulturstationen Vanløse

    Tidspunkt: 6. december 2014 19:30

  1278. KFMH på Hillerødgade skole FHS spiller efter pasusen

    Tidspunkt: 6. december 2014 20:00

  1279. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 10.12

    Tidspunkt: 10. december 2014 19:30

  1280. SLOW JAM i Folkets Hus

    Tidspunkt: 11. december 2014 20:00

  1281. Torsdags SLOWJAM

    Tidspunkt: 11. december 2014 20:00

  1282. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 17.12

    Tidspunkt: 17. december 2014 19:30

  1283. Torsdags-SLOWJAM i Folkets Hus

    Tidspunkt: 18. december 2014 20:00

  1284. JULE-RAMSLAG i Metronomen

    Tidspunkt: 19. december 2014 18:30

  1285. JULE-RAMSLAG i Metronomen

    Tidspunkt: 19. december 2014 18:30

  1286. Bjergstedbal

    Tidspunkt: 27. december 2014 20:002 indlæg

  1287. Folk Marathon - 29 dec. - 3. Januar

    Tidspunkt: 29. december 2014 20:00

  1288. VI SPILLER NYTÅRET IND

    Tidspunkt: 1. januar 2015 14:00

  1289. VI SPILLER NYTÅRET IND

    Tidspunkt: 1. januar 2015 14:00

  1290. NYTÅRSBAL i Indre Bys Kulturhus

    Tidspunkt: 3. januar 2015 19:30

  1291. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 7.1.15

    Tidspunkt: 7. januar 2015 19:30

  1292. Ramslag i Metronomen

    Tidspunkt: 9. januar 2015 20:002 indlæg

  1293. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 14.1

    Tidspunkt: 14. januar 2015 19:30

  1294. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 21.1

    Tidspunkt: 21. januar 2015 19:30

  1295. RADIOFOLK.DK SENDER FOLKEMUSIK DØGNET RUNDT!

    Tidspunkt: 22. januar 2015 20:00

  1296. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 28.1

    Tidspunkt: 28. januar 2015 19:30

  1297. Herlev Spillefolk

    Tidspunkt: 1. februar 2015 15:00

  1298. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 4.2

    Tidspunkt: 4. februar 2015 19:30

  1299. Ramslag i Metronomen.

    Tidspunkt: 13. februar 2015 20:002 indlæg

  1300. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 4.3

    Tidspunkt: 4. marts 2015 19:30

  1301. KFMH Bal i Kulturstationen

    Tidspunkt: 7. marts 2015 20:002 indlæg

  1302. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 11.3

    Tidspunkt: 11. marts 2015 19:30

  1303. Ramslag i Metronomen.

    Tidspunkt: 13. marts 2015 20:002 indlæg

  1304. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 18.3

    Tidspunkt: 18. marts 2015 19:30

  1305. The New Rope String Band (GB) - Kulturstationen Vanløse

    Tidspunkt: 18. marts 2015 20:00

  1306. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 25.3

    Tidspunkt: 25. marts 2015 19:30

  1307. Casa Latinamericana

    Tidspunkt: 27. marts 2015 18:00

  1308. BAL MED "SVØBSK" I ROSKILDE

    Tidspunkt: 28. marts 2015 19:00

  1309. KFMH Bal i Kulturstationen, Vanløse

    Tidspunkt: 28. marts 2015 20:002 indlæg

  1310. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 1.4

    Tidspunkt: 1. april 2015 19:30

  1311. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 8.4

    Tidspunkt: 8. april 2015 19:30

  1312. Bjergstedbal , Bjarne Grue Band

    Tidspunkt: 11. april 2015 20:00

  1313. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 15.4

    Tidspunkt: 15. april 2015 19:30

  1314. Havedag på Vanløse Torv

    Tidspunkt: 17. april 2015 10:30

  1315. Ramslag i Metronomen.

    Tidspunkt: 17. april 2015 20:002 indlæg

  1316. Planlægning til udespil på torvet

    Tidspunkt: 20. april 2015 19:00

  1317. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 22.4

    Tidspunkt: 22. april 2015 19:30

  1318. DanseCafé i Køge med Jensen & Bugge + Høirup

    Tidspunkt: 24. april 2015 19:30

  1319. HAVEDAG på Vanløse Torv, med spillemands musik

    Tidspunkt: 25. april 2015 10:15

  1320. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 29.4

    Tidspunkt: 29. april 2015 19:30

  1321. Folkemusikseminar i St. Bededagsferien

    Tidspunkt: 30. april 2015 18:00

  1322. KFMH Bal i Kulturstationen

    Tidspunkt: 2. maj 2015 20:002 indlæg

  1323. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 6.5.

    Tidspunkt: 6. maj 2015 19:30

  1324. Oldtime-Træf, Kattinge Værk , Roskilde

    Tidspunkt: 6. maj 2015 20:00

  1325. FRILUFTSSCENEN indvies - Vanløse Kulturstation.

    Tidspunkt: 8. maj 2015 15:002 indlæg

  1326. Petter Dufvasämman, Gunnebo, Småland 2015

    Tidspunkt: 8. maj 2015 20:00

  1327. Ramslag i Metronomen.

    Tidspunkt: 8. maj 2015 20:002 indlæg

  1328. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 13.5.

    Tidspunkt: 13. maj 2015 20:00

  1329. SPILLEWEEKEND PÅ NAKKE v Kattingejuntaen

    Tidspunkt: 15. maj 2015 16:00

  1330. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 20.5.

    Tidspunkt: 20. maj 2015 19:30

  1331. POLSKA DANSE AFTEN med SKABSSVENSKERNE

    Tidspunkt: 22. maj 2015 19:00

  1332. ONSDAGSDANS I ROSKILDE 27.5.

    Tidspunkt: 27. maj 2015 19:30

  1333. Bjergstedbal, Klaus Pindstrups trio

    Tidspunkt: 6. juni 2015 20:00

  1334. Aldershvilestævne 2015

    Tidspunkt: 7. juni 2015 10:00

  1335. Baltic Crossing i Tivoli

    Tidspunkt: 8. juni 2015 19:00

  1336. Folkemusik på Fattiggården

    Tidspunkt: 12. juni 2015 20:00

  1337. Borcher Madsen Festival

    Tidspunkt: 18. juni 2015 19:00

  1338. Roskilde Spillemandsstævne 2015

    Tidspunkt: 31. juli 2015 19:30

  1339. Spil til dans i København Folkemusikhus

    Tidspunkt: 29. august 2015 21:00

  1340. Kulturstationens fødselsdag

    Tidspunkt: 11. september 2015 17:003 indlæg

  1341. Ramslag i Metronomen.

    Tidspunkt: 11. september 2015 20:003 indlæg

  1342. Roskilde 40 års jubileum

    Tidspunkt: 19. september 2015 11:00

  1343. DanseCafe i Køge med Svøbsk bal Trio

    Tidspunkt: 25. september 2015 19:30

  1344. Bal i Kulturstationen - KFMH

    Tidspunkt: 26. september 2015 19:30

  1345. Bjergstedbal, Duoen Maja og David med Rasmus Nielsen

    Tidspunkt: 26. september 2015 20:00

  1346. Torsdags-SLOWJAM i Folkets Hus

    Tidspunkt: 1. oktober 2015 20:00

  1347. Workshop

    Tidspunkt: 5. oktober 2015 20:00

  1348. Ramslag i Metronomen

    Tidspunkt: 9. oktober 2015 20:00

  1349. HYTTETUR I HØVELTEHYTTEN

    Tidspunkt: 16. oktober 2015 16:00

  1350. Udespil på Plejecentret Sølund

    Tidspunkt: 26. oktober 2015 14:10

  1351. Thybal i Køge

    Tidspunkt: 30. oktober 2015 19:30

  1352. Bal i Kulturstationen - KFMH

    Tidspunkt: 7. november 2015 19:30

  1353. "DOBBELT OP" SPILLER TIL ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 11.nov

    Tidspunkt: 11. november 2015 18:00

  1354. Ramslag i Metronomen

    Tidspunkt: 13. november 2015 20:002 indlæg

  1355. POLSKA DANSEAFTEN med SKABSSVENSKERNE

    Tidspunkt: 14. november 2015 19:00

  1356. POLSKA DANSEAFTEN med SKABSSVENSKERNE

    Tidspunkt: 14. november 2015 19:00

  1357. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 18.11

    Tidspunkt: 18. november 2015 18:00

  1358. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 25.11

    Tidspunkt: 25. november 2015 19:30

  1359. KATTINGEWEEKEND for Folkets Hus Spillefolk med venner

    Tidspunkt: 14. november 2015 20:003 indlæg

  1360. Udespil i Sølund Plejecenter

    Tidspunkt: 1. december 2015 14:002 indlæg

  1361. Onsdagsdansen i Roskilde

    Tidspunkt: 2. december 2015 19:30

  1362. Julearrangement i strandparken

    Tidspunkt: 5. december 2015 15:00

  1363. Bal i Kulturstatuonen - KFMH

    Tidspunkt: 5. december 2015 19:30

  1364. Sekund-spil i Kulturstationen

    Tidspunkt: 7. december 2015 19:30

  1365. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 9.12.2015

    Tidspunkt: 9. december 2015 19:30

  1366. Ramslag i Metronomen.

    Tidspunkt: 11. december 2015 18:30

  1367. Thydanse m. Kristian Bugge i Roskilde

    Tidspunkt: 16. december 2015 19:30

  1368. Udespil Sølund

    Tidspunkt: 22. december 2015 14:00

  1369. Bjergstedbal , Knurifas

    Tidspunkt: 30. december 2015 20:002 indlæg

  1370. VI SPILLER NYTÅRET IND

    Tidspunkt: 1. januar 2016 14:00

  1371. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE

    Tidspunkt: 6. januar 2016 19:30

  1372. Udespil Sølund

    Tidspunkt: 8. januar 2016 14:00

  1373. RAMSLAG i METRONOMEN

    Tidspunkt: 8. januar 2016 20:002 indlæg

  1374. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 13.1.2015

    Tidspunkt: 13. januar 2016 19:30

  1375. Udespil Sølund

    Tidspunkt: 17. januar 2016 20:00

  1376. Sølund Udespil

    Tidspunkt: 19. januar 2016 14:00

  1377. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 20.1.2015

    Tidspunkt: 20. januar 2016 19:30

  1378. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 27.1.2015

    Tidspunkt: 27. januar 2016 20:00

  1379. Udespil Sølund

    Tidspunkt: 2. februar 2016 14:00

  1380. Onsdagsdansen i Roskilde 3.2.

    Tidspunkt: 3. februar 2016 19:30

  1381. Københavns folkemusikhus

    Tidspunkt: 6. februar 2016 19:30

  1382. Udespil KFMH

    Tidspunkt: 6. februar 2016 21:15

  1383. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 10.2

    Tidspunkt: 10. februar 2016 19:30

  1384. RAMSLAG i METRONOMEN

    Tidspunkt: 12. februar 2016 20:002 indlæg

  1385. Onsdagsdansen i Roskilde 17.2

    Tidspunkt: 17. februar 2016 19:30

  1386. Bal i den Medborgerlige

    Tidspunkt: 21. februar 2016 15:00

  1387. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 24.2

    Tidspunkt: 24. februar 2016 19:30

  1388. Udespil Sølund

    Tidspunkt: 1. marts 2016 14:00

  1389. ONSDAGSDANSEN I ROSKILDE 2.3

    Tidspunkt: 2. marts 2016 19:30

  1390. Udespil KFMH

    Tidspunkt: 5. marts 2016 21:15

  1391. Onsdagsdans i Roskilde

    Tidspunkt: 9. marts 2016 19:30

  1392. RAMSLAG i METRONOMEN

    Tidspunkt: 11. marts 2016 20:002 indlæg

  1393. Ahlberg, Ek & Roswall - workshop med indledende minikoncert

    Tidspunkt: 16. marts 2016 18:00

  1394. Onsdagsdans i Roskilde

    Tidspunkt: 16. marts 2016 19:30

  1395. Onsdagsdans i Roskilde

    Tidspunkt: 23. marts 2016 19:30

  1396. Onsdagsdans i Roskilde

    Tidspunkt: 30. marts 2016 19:30

  1397. RAMSLAG i METRONOMEN

    Tidspunkt: 1. april 2016 20:002 indlæg

  1398. Udespil KFMH

    Tidspunkt: 2. april 2016 21:15

  1399. Udespil Sølund

    Tidspunkt: 5. april 2016 14:00

  1400. Onsdagsdans i Roskilde

    Tidspunkt: 6. april 2016 19:30

  1401. Generalforsamling i Metronomen

    Tidspunkt: 7. april 2016 16:00

  1402. Impuls Trio & Elverhøjkoret

    Tidspunkt: 7. april 2016 20:00

  1403. Bjergstedbal, De Fries og D. Beck

    Tidspunkt: 9. april 2016 20:00

  1404. Impuls Trio & Elverhøjkoret

    Tidspunkt: 10. april 2016 16:00

  1405. Onsdagsdans i Roskilde

    Tidspunkt: 13. april 2016 19:30

  1406. Onsdagsdans i Roskilde

    Tidspunkt: 20. april 2016 19:30

  1407. Onsdagsdans i Roskilde

    Tidspunkt: 27. april 2016 19:00

  1408. Vestjysk dobbeltbal i Køge

    Tidspunkt: 29. april 2016 19:30

  1409. Udespil Sølund

    Tidspunkt: 3. maj 2016 14:00

  1410. Udespil KFMH

    Tidspunkt: 7. maj 2016 21:15

  1411. Musik & Jam festival, Multihuset Fyn

    Tidspunkt: 12. maj 2016 19:00

  1412. Ramslag i Metronomen

    Tidspunkt: 13. maj 2016 20:002 indlæg

  1413. Udespil KFMH

    Tidspunkt: 28. maj 2016 21:002 indlæg

  1414. Udespil Sølund

    Tidspunkt: 7. juni 2016 14:00

  1415. "Aldershvilestævnet"

    Tidspunkt: 12. juni 2016 10:00

  1416. Degeberga Spelmansstämma

    Tidspunkt: 17. juni 2016 19:00

  1417. Midsommerfest Kongsgården i Vester Broby, Sorø

    Tidspunkt: 25. juni 2016 12:002 indlæg

  1418. HAVNEDANS I ROSKILDE

    Tidspunkt: 29. juni 2016 19:30

  1419. HAVNEDANS I ROSKILDE

    Tidspunkt: 6. juli 2016 19:30

  1420. HAVNEDANS I ROSKILDE

    Tidspunkt: 13. juli 2016 19:30

  1421. HAVNEDANS I ROSKILDE

    Tidspunkt: 20. juli 2016 19:25

  1422. HAVNEDANS I ROSKILDE

    Tidspunkt: 27. juli 2016 20:00

  1423. Roskilde Spillemandsstævne 2016

    Tidspunkt: 29. juli 2016 19:30

  1424. Sølund udespil

    Tidspunkt: 2. august 2016 14:00

  1425. HAVNEDANS I ROSKILDE 3.8.16

    Tidspunkt: 3. august 2016 19:30

  1426. Udespil - Musik over Præstø Fjord

    Tidspunkt: 6. august 2016 13:452 indlæg

  1427. HAVNEDANS I ROSKILDE 10.8.16

    Tidspunkt: 10. august 2016 19:30

  1428. HAVNEDANS I ROSKILDE 17.8.16

    Tidspunkt: 17. august 2016 19:30

  1429. HAVNEDANS I ROSKILDE 24.8.16

    Tidspunkt: 24. august 2016 19:30

  1430. Udespil i Koncertkirken Blågård

    Tidspunkt: 30. august 2016 19:002 indlæg

  1431. HAVNEDANS I ROSKILDE 31.8.16

    Tidspunkt: 31. august 2016 19:30

  1432. Højdevangskirkens høstfest

    Tidspunkt: 4. september 2016 12:003 indlæg

  1433. Sølund udespil

    Tidspunkt: 6. september 2016 14:00

  1434. RAMSLAG i METRONOMEN

    Tidspunkt: 9. september 2016 20:003 indlæg

  1435. KFMH - BAL AFLYST !!

    Tidspunkt: 10. september 2016 21:00

  1436. Høstfest - Hellig Kors Kirke

    Tidspunkt: 22. september 2016 17:002 indlæg

  1437. Sjællandsk bal i Køge

    Tidspunkt: 30. september 2016 19:30

  1438. Sølund Udespil

    Tidspunkt: 4. oktober 2016 14:00

  1439. KFMH - BAL

    Tidspunkt: 8. oktober 2016 21:00

  1440. Hyttetur og spilleweekend

    Tidspunkt: 14. oktober 2016 16:00

  1441. RAMSLAG i METRONOMEN

    Tidspunkt: 21. oktober 2016 20:003 indlæg

  1442. Thybal i Køge

    Tidspunkt: 28. oktober 2016 19:30

  1443. Baltic Crossing på Metronomen i Kbh

    Tidspunkt: 29. oktober 2016 20:00

  1444. Udespil Sølund

    Tidspunkt: 1. november 2016 14:00

  1445. Habadekuk på Klaverfabrikken i Hillerød

    Tidspunkt: 11. november 2016 19:30

  1446. RAMSLAG i METRONOMEN

    Tidspunkt: 11. november 2016 20:004 indlæg

  1447. Kristian Bugge & Peter Eget workshop

    Tidspunkt: 12. november 2016 10:30

  1448. KFMH - BAL

    Tidspunkt: 12. november 2016 21:00

  1449. Venligbohuset

    Tidspunkt: 21. november 2016 17:452 indlæg

  1450. Vinterbal i Køge

    Tidspunkt: 25. november 2016 19:30

  1451. Kattinge Værk juleweekend for Folkets Hus Spillefolk med venner

    Tidspunkt: 2. december 2016 18:002 indlæg

  1452. Udespil Sølund

    Tidspunkt: 6. december 2016 14:00

  1453. RAMSLAG i METRONOMEN

    Tidspunkt: 9. december 2016 18:003 indlæg

  1454. Udespil Venligboerne

    Tidspunkt: 16. december 2016 19:00

  1455. VI SPILLER NYTÅRET IND

    Tidspunkt: 1. januar 2017 14:00

  1456. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 2. januar 2017 14:00

  1457. Sølund Udespil

    Tidspunkt: 3. januar 2017 14:00

  1458. Mandagsundervisning

    Tidspunkt: 9. januar 2017 19:30

  1459. Ramslag i Metronomen

    Tidspunkt: 13. januar 2017 20:002 indlæg

  1460. Gangspil på Baltoppen!

    Tidspunkt: 26. januar 2017 20:00

  1461. Gangspil på Klaverfabrikken!

    Tidspunkt: 27. januar 2017 19:30

  1462. Bal med Stafivia i Køge.

    Tidspunkt: 27. januar 2017 19:30

  1463. KFMH - BAL

    Tidspunkt: 4. februar 2017 21:002 indlæg

  1464. Himmelstrøg - Buekursus v. Niels Ullman

    Tidspunkt: 6. februar 2017 19:30

  1465. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 6. februar 2017 20:00

  1466. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 7. februar 2017 14:00

  1467. Ramslag i Metronomen

    Tidspunkt: 10. februar 2017 20:00

  1468. 3 FIDDLERS 3 TRADITIONS FREDAGSLOUNGE PÅ LOUISIANA

    Tidspunkt: 10. februar 2017 20:00

  1469. 3 FIDDLERS 3 TRADITIONS COPENHAGEN FOLK CLUB

    Tidspunkt: 11. februar 2017 20:00

  1470. Bal i den Medborgerlige

    Tidspunkt: 19. februar 2017 15:00

  1471. Bal med Bastard Kvintet.

    Tidspunkt: 24. februar 2017 19:30

  1472. fionia stringband - cd reception

    Tidspunkt: 25. februar 2017 14:00

  1473. KFMH - BAL

    Tidspunkt: 4. marts 2017 19:302 indlæg

  1474. Habadekuk i Vanløse

    Tidspunkt: 4. marts 2017 20:30

  1475. Himmelstrøg - Buekursus v. Niels Ullman

    Tidspunkt: 6. marts 2017 19:30

  1476. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 7. marts 2017 14:00

  1477. Ramslag i Metronomen

    Tidspunkt: 10. marts 2017 20:003 indlæg

  1478. Bal med Maja Kjær Kvartet.

    Tidspunkt: 31. marts 2017 19:30

  1479. KFMH - BAL

    Tidspunkt: 1. april 2017 21:002 indlæg

  1480. Himmelstrøg - Buekursus v. Niels Ullman

    Tidspunkt: 3. april 2017 19:30

  1481. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 4. april 2017 14:002 indlæg

  1482. Ramslag i Metronomen

    Tidspunkt: 14. april 2017 20:002 indlæg

  1483. Forårsbal i Køge

    Tidspunkt: 28. april 2017 19:302 indlæg

  1484. KFMH - BAL

    Tidspunkt: 6. maj 2017 19:302 indlæg

  1485. Koncert med Jensen & Bugge + Dwight Lamb

    Tidspunkt: 15. maj 2017 20:00

  1486. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 16. maj 2017 14:002 indlæg

  1487. Danmarks Rigsspillemænds Festkoncert

    Tidspunkt: 16. maj 2017 17:00

  1488. Ramslag i Metronomen

    Tidspunkt: 19. maj 2017 20:003 indlæg

  1489. Dwight Lamb, Jensen & Bugge + Høirup i København

    Tidspunkt: 20. maj 2017 20:00

  1490. Akustisk Folkefestival 26 - 28 maj

    Tidspunkt: 26. maj 2017 18:00

  1491. KFMH - BAL

    Tidspunkt: 3. juni 2017 19:302 indlæg

  1492. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 6. juni 2017 14:00

  1493. Spillefolk til Sommerafslutning i Venligbohus!

    Tidspunkt: 26. juni 2017 17:302 indlæg

  1494. Sommerlejr på Avernakø

    Tidspunkt: 8. juli 2017 17:00

  1495. Sølund-Udespil (aflyst)

    Tidspunkt: 1. august 2017 14:003 indlæg

  1496. ONSDAGSSPIL

    Tidspunkt: 2. august 2017 19:00

  1497. ROSKILDE SPILLEMANDSSTÆVNE 2017

    Tidspunkt: 4. august 2017 20:00

  1498. Musik over Præstø Fjord

    Tidspunkt: 10. august 2017 16:002 indlæg

  1499. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 5. september 2017 14:00

  1500. KFMH-Bal

    Tidspunkt: 9. september 2017 21:00

  1501. Udespil i Slottet

    Tidspunkt: 11. september 2017 20:002 indlæg

  1502. Udespil - Hellig Kors Kirkes høstfest

    Tidspunkt: 13. september 2017 16:002 indlæg

  1503. Ramslag i Metronomen

    Tidspunkt: 15. september 2017 20:00

  1504. Koncert med Rannok

    Tidspunkt: 21. september 2017 20:00

  1505. FHS Hytteweekend

    Tidspunkt: 22. september 2017 16:002 indlæg

  1506. KFMH-Bal - Aflyst

    Tidspunkt: 22. september 2017 19:30

  1507. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 3. oktober 2017 14:00

  1508. KFMH-Bal

    Tidspunkt: 7. oktober 2017 21:00

  1509. Ramslag i Metronomen

    Tidspunkt: 13. oktober 2017 20:002 indlæg

  1510. Bal med Jensen&Bugge

    Tidspunkt: 27. oktober 2017 19:30

  1511. Gladsaxe Folkemusik Festival

    Tidspunkt: 28. oktober 2017 12:00

  1512. Kristian Bugge på INSP! Workshops & koncert

    Tidspunkt: 28. oktober 2017 13:00

  1513. KFMH-Bal

    Tidspunkt: 4. november 2017 21:00

  1514. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 7. november 2017 14:00

  1515. Hillerød FOLK Festival 9.-11. november

    Tidspunkt: 9. november 2017 19:002 indlæg

  1516. Jubilæums Ramslag

    Tidspunkt: 10. november 2017 20:002 indlæg

  1517. Vinterbal i Køge

    Tidspunkt: 24. november 2017 19:302 indlæg

  1518. Kattinge Værk jule spilleweekend

    Tidspunkt: 1. december 2017 18:003 indlæg

  1519. KFMH-Bal

    Tidspunkt: 2. december 2017 19:30

  1520. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 5. december 2017 14:00

  1521. Jule Ramslag

    Tidspunkt: 8. december 2017 18:002 indlæg

  1522. Udespil - Kildevældskirken

    Tidspunkt: 12. december 2017 14:002 indlæg

  1523. Vi spiller nytåret ind

    Tidspunkt: 1. januar 2018 14:00

  1524. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 2. januar 2018 14:00

  1525. Bal med Anja Præst Trio

    Tidspunkt: 12. januar 2018 19:30

  1526. Ramslag

    Tidspunkt: 12. januar 2018 20:00

  1527. 70 års fødselsdag og 50 års musikalsk jubilæum

    Tidspunkt: 2. februar 2018 13:30

  1528. Husorkester KFMH

    Tidspunkt: 3. februar 2018 21:00

  1529. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 6. februar 2018 14:00

  1530. Ramslag

    Tidspunkt: 9. februar 2018 20:002 indlæg

  1531. SØNDERHOBAL I ROSKILDE

    Tidspunkt: 17. februar 2018 20:00

  1532. Bal i den Medborgerlige

    Tidspunkt: 18. februar 2018 15:00

  1533. Bal med Fionia String Band

    Tidspunkt: 23. februar 2018 19:30

  1534. Foredrag om folkemusik

    Tidspunkt: 27. februar 2018 19:30

  1535. Husorkester KFMH

    Tidspunkt: 3. marts 2018 21:00

  1536. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 6. marts 2018 14:00

  1537. Ramslag

    Tidspunkt: 16. marts 2018 20:00

  1538. Trioen Twang

    Tidspunkt: 19. marts 2018 20:00

  1539. Forårsbal i Køge

    Tidspunkt: 23. marts 2018 19:30

  1540. Generalforsamling Folkets Hus Spillefolk

    Tidspunkt: 27. marts 2018 16:00

  1541. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 3. april 2018 14:00

  1542. SPILLEWEEKEND

    Tidspunkt: 6. april 2018 20:002 indlæg

  1543. KFMH Bal

    Tidspunkt: 7. april 2018 19:30

  1544. Roskildebal med Bjerager/Grue/Damlund

    Tidspunkt: 13. april 2018 19:30

  1545. Ramslag

    Tidspunkt: 13. april 2018 20:003 indlæg

  1546. KFMH BAL

    Tidspunkt: 5. maj 2018 19:30

  1547. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 8. maj 2018 14:00

  1548. RAMSLAG

    Tidspunkt: 18. maj 2018 20:002 indlæg

  1549. 1. og 2. juni Folkamok! Festival

    Tidspunkt: 1. juni 2018 14:002 indlæg

  1550. 1. og 2. juni Folkamok! Festival

    Tidspunkt: 2. juni 2018 00:00

  1551. KFMH BAL

    Tidspunkt: 2. juni 2018 19:302 indlæg

  1552. SOMMERFESTEN 100 års jubilæum

    Tidspunkt: 8. juni 2018 15:002 indlæg

  1553. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 12. juni 2018 14:00

  1554. Bue-kursus d.18/6 må desv. AFLYSES (udsættes).

    Tidspunkt: 18. juni 2018 19:30

  1555. Sommerlejr på Avernakø

    Tidspunkt: 21. juli 2018 12:00

  1556. Gangspil i Tivoli

    Tidspunkt: 23. juli 2018 19:00

  1557. Tvillingegården, Baaringe Nordfyn

    Tidspunkt: 28. juli 2018 15:00

  1558. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 7. august 2018 14:00

  1559. Rødder, Fødder & Stemmer

    Tidspunkt: 8. august 2018 15:00

  1560. Vävra festival

    Tidspunkt: 17. august 2018 12:00

  1561. Gravøl og mindesstund for Allan

    Tidspunkt: 28. august 2018 16:00

  1562. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 11. september 2018 14:00

  1563. RAMSLAG

    Tidspunkt: 14. september 2018 20:002 indlæg

  1564. Koncert med tre mesterviolinister

    Tidspunkt: 16. september 2018 15:00

  1565. Høstfest

    Tidspunkt: 20. september 2018 16:002 indlæg

  1566. Bal i Roskile med bl. a. Kristian Bugge

    Tidspunkt: 22. september 2018 18:00

  1567. KFMH-bal

    Tidspunkt: 6. oktober 2018 19:30

  1568. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 9. oktober 2018 14:00

  1569. RAMSLAG

    Tidspunkt: 19. oktober 2018 20:002 indlæg

  1570. Vestjysk bal med Hedeselskabet

    Tidspunkt: 26. oktober 2018 19:30

  1571. KFMH Bal

    Tidspunkt: 3. november 2018 19:30

  1572. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 6. november 2018 20:00

  1573. Bal med Kongsted, Thorhauge og Nielsen (Trio Trias)

    Tidspunkt: 9. november 2018 19:30

  1574. RAMSLAG

    Tidspunkt: 9. november 2018 20:002 indlæg

  1575. Kattinge Juleweekend

    Tidspunkt: 30. november 2018 18:002 indlæg

  1576. Vinterbal i Køge

    Tidspunkt: 30. november 2018 19:30

  1577. KFMH Bal

    Tidspunkt: 1. december 2018 19:30

  1578. Aflyst - Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 4. december 2018 14:004 indlæg

  1579. JULE RAMSLAG

    Tidspunkt: 14. december 2018 18:004 indlæg

  1580. Vi spiller nytåret ind

    Tidspunkt: 1. januar 2019 14:00

  1581. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 8. januar 2019 14:00

  1582. RAMSLAG

    Tidspunkt: 11. januar 2019 20:002 indlæg

  1583. KFMH's Nytårsbal

    Tidspunkt: 12. januar 2019 19:30

  1584. Bal med de Fries & D.Beck

    Tidspunkt: 18. januar 2019 19:30

  1585. KFMH-bal

    Tidspunkt: 2. februar 2019 19:30

  1586. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 5. februar 2019 14:00

  1587. RAMSLAG

    Tidspunkt: 8. februar 2019 20:002 indlæg

  1588. Dobbeltbal 2019 i Guldaldersalen (Roskilde)

    Tidspunkt: 16. februar 2019 20:00

  1589. Bal med Jansberg, Davis & Vinther

    Tidspunkt: 22. februar 2019 19:30

  1590. RAMSLAG

    Tidspunkt: 1. marts 2019 20:002 indlæg

  1591. KFMH-Bal

    Tidspunkt: 2. marts 2019 19:30

  1592. Fastelavn 2019

    Tidspunkt: 3. marts 2019 12:002 indlæg

  1593. Gangspil på Nørrebro

    Tidspunkt: 3. marts 2019 15:00

  1594. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 5. marts 2019 14:00

  1595. Foredrag: Folkemusik, Improvisation og Dans

    Tidspunkt: 11. marts 2019 19:30

  1596. Udespil i Roskilde

    Tidspunkt: 20. marts 2019 20:002 indlæg

  1597. Forårsbal i Køge

    Tidspunkt: 22. marts 2019 19:30

  1598. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 2. april 2019 14:00

  1599. KFMH-Bal

    Tidspunkt: 6. april 2019 19:30

  1600. Bal med FUG (Folkemusik uden grænser)

    Tidspunkt: 12. april 2019 19:302 indlæg

  1601. RAMSLAG

    Tidspunkt: 19. april 2019 20:002 indlæg

  1602. Solborgen hyttetur

    Tidspunkt: 26. april 2019 18:002 indlæg

  1603. KFMH-Bal

    Tidspunkt: 4. maj 2019 19:30

  1604. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 7. maj 2019 14:00

  1605. Generalforsamling

    Tidspunkt: 7. maj 2019 16:15

  1606. Koncert og bal med Dwight Lamb og Jensen & Bugge

    Tidspunkt: 16. maj 2019 19:30

  1607. RAMSLAG

    Tidspunkt: 17. maj 2019 20:00

  1608. Folkets Klimamarch København, læs nedenfor !

    Tidspunkt: 25. maj 2019 13:45

  1609. KFMH-Bal

    Tidspunkt: 1. juni 2019 19:30

  1610. Fest i Ribe

    Tidspunkt: 8. juni 2019 10:00

  1611. Sommerfest i Præstegårdshaven Brønshøj Kirke

    Tidspunkt: 13. juni 2019 15:002 indlæg

  1612. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 18. juni 2019 14:00

  1613. Sommerlejr på Avernakø

    Tidspunkt: 6. juli 2019 12:002 indlæg

  1614. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 6. august 2019 14:00

  1615. Rødder, Fødder & Stemmer - Roskilde

    Tidspunkt: 17. august 2019 14:00

  1616. Annie bisættelse

    Tidspunkt: 22. august 2019 12:30

  1617. Rasmus Storm festval

    Tidspunkt: 31. august 2019 10:00

  1618. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 3. september 2019 14:00

  1619. Hellig Korts Kirkes høstfest - udespil

    Tidspunkt: 12. september 2019 16:003 indlæg

  1620. RAMSLAG

    Tidspunkt: 13. september 2019 20:002 indlæg

  1621. Åbningsbal Roskilde

    Tidspunkt: 21. september 2019 18:00

  1622. Udespil Nøddebo Kro

    Tidspunkt: 27. september 2019 18:002 indlæg

  1623. Eftersbal i Køge

    Tidspunkt: 27. september 2019 19:30

  1624. RadioFolk.dk - Støttekoncert

    Tidspunkt: 28. september 2019 19:00

  1625. KFMH-bal

    Tidspunkt: 5. oktober 2019 19:302 indlæg

  1626. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 8. oktober 2019 14:00

  1627. Gustavs begravelse

    Tidspunkt: 9. oktober 2019 13:30

  1628. RAMSLAG

    Tidspunkt: 18. oktober 2019 20:003 indlæg

  1629. Bal med Heebøll & Vinther

    Tidspunkt: 25. oktober 2019 19:302 indlæg

  1630. KFMH-bal

    Tidspunkt: 2. november 2019 19:30

  1631. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 5. november 2019 14:00

  1632. RAMSLAG

    Tidspunkt: 8. november 2019 20:003 indlæg

  1633. Roskilde udespil til onsdagsdans

    Tidspunkt: 20. november 2019 21:002 indlæg

  1634. Kattinge Julespilleweekend i år på Solborgen

    Tidspunkt: 29. november 2019 17:002 indlæg

  1635. Bal med Bastard Kvintet

    Tidspunkt: 29. november 2019 19:30

  1636. Fejltrin 40 års Jubilæumsfest

    Tidspunkt: 30. november 2019 17:00

  1637. Udespil i Sølund

    Tidspunkt: 3. december 2019 14:00

  1638. Jul på svenska - med Gjalderkordet og venner

    Tidspunkt: 8. december 2019 17:00

  1639. RAMSLAG

    Tidspunkt: 13. december 2019 18:002 indlæg

  1640. VI SPILLER NYTÅRET IND

    Tidspunkt: 1. januar 2020 14:00

  1641. RAMSLAG

    Tidspunkt: 10. januar 2020 20:00

  1642. RAMSLAG

    Tidspunkt: 14. februar 2020 20:00

  1643. RAMSLAG

    Tidspunkt: 13. marts 2020 20:00

  1644. RAMSLAG

    Tidspunkt: 17. april 2020 20:00

  1645. RAMSLAG

    Tidspunkt: 15. maj 2020 20:00

  1646. Sommerlejr på Avernakø

    Tidspunkt: 11. juli 2020 12:00

  1647. RAMSLAG

    Tidspunkt: 11. september 2020 20:00

  1648. RAMSLAG

    Tidspunkt: 9. oktober 2020 20:00

  1649. RAMSLAG

    Tidspunkt: 13. november 2020 20:00

  1650. RAMSLAG

    Tidspunkt: 11. december 2020 20:00